MojAndroid

Spoločnosť Canonical má nových partnerov, ktorí by sa mali podujať na výroby prvých smartfónov s operačným systémom Ubuntu. Nechýba medzi nimi ani známy čínsky výrobca Meizu, ktorého zariadenie Meizu MX3 sme mali možnosť otestovať aj my. Druhým partnerom je menej známy  bq, čo je podľa dostupných informácií druhý najväčší predajca lacných smartfónov v Španielsku.

ubuntu-android

Prvé smartfóny s Ubuntu majú byť dostupné ešte tento rok, a to celosvetovo prostredníctvom portálov Ubuntu.com, Meizu a bq. Zatiaľ nie je známe, aké hardvérové špecifikácie tieto telefóny ponúknu, no malo by ísť o zariadenia vybavené novšími typmi procesorov a vysokým výkonom. Detaily ohľadom ceny zatiaľ neboli zverejnené.

Ubuntu pre smartfóny a tablety má ako jeden z mála OS veľmi dobre predpoklady na úspech, a to najmä v podnikovej sfére. Stále sa však nepodarilo na trh dodať žiadne zariadenie, ktoré by natívne tento OS podporovalo. Nedávne snahy o výrobu vlastného Ubuntu Edge smartfónu nakoniec spoločnosti Canonical nevyšli, a tak ostáva len dúfať, že noví partneri dodržia sľuby a prinesú na trh prvé zariadenia s Ubuntu ešte tento rok.

Zdroj: phonearena

21.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+