MojAndroid

Uber dnes oznámil svoje plány a spojil sa s nemeckým automobilovým gigantom Daimlerom s cieľom nasadiť do premávky autonómne vozidlá. Daimler sa okrem výroby automobilov Mercedes-Benz venuje aj výrobe autobusov a nákladných áut. Zdá sa, že aj tie by mohli byť v budúcnosti autonómne. CEO Uber, Travis Kalanick, tvrdí:

“Výrobcovia áut ako Daimler sú kľúčoví v našej stratégii, pretože Uber nemá skúsenosti s vyrábaním áut. Zistil som to, keď som navštívil podnik na výrobu automobilov a videl, koľko úsilia sa investuje do navrhovania, testovania a vyrábania áut.”

Ako bude fungovať spolupráca Uber s Daimlerom? Daimler dodá autonómne vozidlá, pravdepodobne Mercedes-Benz sedany, ktoré vyzdvihnú a odvezú Uber pasažierov. Ešte na začiatku minulého roka sa špekulovalo o tom, či Uber kúpil 100 000 sedanov značky Mercedes-Benz. Táto správa nebola nikdy potvrdená a špekulácia časom opadla.

15C1229_004.0.0

Odvtedy však Uber v niekoľkých mestách nasadil vlastné autonómne vozidlá do prevádzky. Napríklad v Pittsburghu už od augusta používajú autá ako Ford Focus alebo SUV od Volvo. Čo sa týka Daimleru, tak ten má takisto veľké plány. Tento rok chcú predstaviť autonómne vozidlo, ktoré bude konkurovať autopilotovi od Tesly.

Náš tip
Tesla predstavila „solárny ostrov“. Celý je poháňaný len solárnou energiou

Kalanick vo svojom príspevku tvrdí, že plánuje dohodnúť partnerstvo aj s ostatnými automobilkami, keďže spoločnosť sa snaží vylepšiť vlastné technológie a urýchliť príjazd autonómnych vozidiel na cesty. O spoločnosti Daimler sa vyjadril takto:

“Bol som unesený firmou Daimler – ktorej mantra je ‘Byť najlepší alebo nič’ – a líderskými schopnosťami Dietera Zetsche, s ktorým som mal priateľskú debatu ohľadom budúcnosti mobility a automobilového odvetvia. Dieter povedal, že Daimler a Uber by mohli byť priatelia a zároveň rivali – v skutočnosti sme sa stali skvelými partnermi.”

Zdroj: The Verge

2.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+