MojAndroid

Spoločnosť Twitter pokračuje v očiste používateľských účtov. Za mesiace máj a jún odstránila až 70 miliónov účtov, avšak ako tvrdí samotný tvorca služby, prevažne botov. Platforma pre zdieľanie poväčšine krátkych a rýchlych správ (tweetov) je populárna najmä v zahraničí. Aj na Slovensku si však nájde svojich fanúšikov a je tiež spoľahlivým zdrojom pre získanie aktuálnych informácií od “influencerov” zo zahraničia.

Náš tip
Bude nemecký zákon o cenzúre na sociálnych sieťach vzorom pre nás?
Náš tip
Xiaomi vymazalo vlastné hlasovanie na Twitteri. Môže za to Android One?

Twitter | Zastavil až 70 miliónov

Informáciu o odstránení týchto používateľských účtov priniesol už aj známy Washington Post. Twitter ako tvorca služby argumentuje, že okrem odstránenia “robotizovaných” účtov ide aj o odstránenie účtov, ktoré sa prezentovali ako spam, alebo šlo o neaktívne účty. Ide o pomerne odvážny krok vzhľadom k platforme, ktorá sa snaží budovať početnú základňu svojich používateľov.

Podľa dostupných informácií malo dôjsť aj k rozšírenej vnútornej diskusii o rozhodnutí zamerať sa na falošné účty v rámci služby Twitter. Údajne bol to politický tlak po tom, ako Kongres (U.S. Congress) vypočúval spoločnosť na základe problematiky falošných účtov pod kontrolou Ruska. Tie tlačili Twitter k agresívnejším krokom proti spomínaným “robotickým” účtom, ktoré by takého podozrenie mohli vznášať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
7.7.2018
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+