MojAndroid

Jedna slovenská banka sa dlhodobo profiluje ako líder v inováciách. Toto prvenstvo potvrdzuje aj v poslednom období. Na trh totiž prináša možnosť otvoriť si účet alebo zobrať úver bez potreby návštevy pobočky. Na všetko stačí mobilná aplikácia a Tvárová biometria v Tatra banke.

Keď si dnes chcete otvoriť účet v banke, nemusíte nikam chodiť. Tatra Banka prichádza s inováciou, ktorá vám umožňuje niektoré úkony urobiť bez toho, aby ste sa objavili na pobočke. Tvárová biometria je technológia, ktorá prostredníctvom niekoľkých unikátnych bodov na vašej tvári overí vašu totožnosť a umožní vám tak využiť služby banky. Vďaka novej technológii si môžete:

 • Otvoriť bežný účet, ktorý máte teraz na prvý rok bez poplatku za vedenie účtu
 • Načerpať bezúčelový úver a už o pár minút mať peniaze na svojom účte

„V Tatra banke sme sa rozhodli priniesť online účet, na ktorý si budete môcť okamžite poslať peniaze, vybrať si ich z bankomatu či robiť z neho prevody. Účet, ktorý bude dostupný aj pre tých, ktorí žiadny iný účet ešte nemajú.“ hovorí Dušan Slimák, Vedúci oddelenia implementácie a metodiky úverov pre fyzické osoby z Tatra banky.

Dodáva tiež, že Tvárová biometria je minimálne rovnako bezpečná ako identifikácia v pobočke. Komunikácia je zabezpečená na rovnakej úrovni ako státisíce operácií súčasných používateľov aplikácie Tatra banka. Je šifrovaná a žiadne údaje, vrátane fotografií, neopustia servery Tatra banky s výnimkou zabezpečeného online dopytu na Ministerstvo vnútra SR.

Prví používatelia aplikácie oceňujú najmä obrovskú úsporu času, pretože práve ten je v živote moderných ľudí najvzácnejšou komoditou.

Ako prebieha založenie účtu pomocou Tvárovej biometrie?

 • Po stiahnutí aplikácie Tatra banka zadáte základné údaje o sebe a overíte svoje telefónne číslo.
 • Následne si vytvoríte PIN, ktorým sa budete prihlasovať do aplikácie. Pokračujete naskenovaním svojho občianskeho preukazu a nasnímaním tváre. Banka obratom overí platnosť preukazu a vašu totožnosť v databáze Ministerstva vnútra SR.
 • Nakoniec potvrdíte zmluvnú dokumentáciu, zadáte heslo a e-mail na posielanie výpisov z účtu a kontaktné údaje pre zaslanie debetnej karty. Hotovo, po pár minútach ste sa stali klientom Tatra banky bez potreby pohnúť sa z miesta.

Aplikáciu Tatra Banka si môžete stiahnuť cez odkazy nižšie a sami si vyskúšať, ako overenie tvárou funguje.

16.7.2018
 • ccc01

  Zobrať si úver nie je o technológii ale o zdravom prístupe k financiám. Hypotéku cez mobil riešiť asi nebudem, jediné čo takýmto sytémom dokážem je skratovo si požičať na niečo čo nepotebujem a zadĺžím sa za neprimeraný úrok.

  • peter

   V podstate o to ide … otvorit si “jednoducho” ucet, ktory nepotrebujes, pozicat si “jednoducho” peniaze, ktore nepotrebujes, jednoducho a rychlo ich minut…technologicke inovacie su urcite fajn a je dobre, ze sa presadzuju aj vo financnom svete, ale o to viac je potrebna aj rozumova vybavenost, obozretnost a zodpovednost zo strany uzivatelov,

 • Matúš

  Myslím, že s týmto ako prvá prišla 365.bank

 • Bystrofúz

  Pokial nemate v mobile technologiu ako Face ID, kde projektor v priestore analyzuje 30.000 bodov, tak tvarova biometria iba cisto cez kameru sa da vzdy dost lahko obist.

+