MojAndroid

Operátor SWAN informoval o spustení predaja novej TV služby SWAN GO, ktorá je od 7. decembra dostupná pre všetkých záujemcov na akejkoľvek internetovej konektivite, ktorá dosahuje rýchlosť minimálne 10 Mbit/s.

Online televízia SWAN GO teda nie je viazaná na iné služby od SWANu, ako je napríklad fixné či LTE pripojenie. Funguje na internetových pripojeniach od ľubovoľného poskytovateľa.

Svižné používateľské rozhranie

Zákazníci sa podľa operátora môžu tešiť na úplne nové rozhranie vrátane vylepšených funkcionalít, ktoré im zlepšia zážitok zo sledovania. Vývojári sa pri tvorbe najnovšieho rozhrania mali dôrazne zamerať na jeho rýchlosť. Prepínanie kanálov či prehliadanie ponúk má prebiehať svižne, bez zbytočne odozvy.

„Pri vývoji úplnej novej OTT TV platformy sme sa okrem nového, krajšieho rozhrania, pozreli aj celkovo na rýchlosť užívateľského rozhrania. Hlavnou prioritou bolo, aby naši zákazníci dostali službu, ktorá splní všetky ich očakávania, ale hlavne, rýchlosť. Nebudeme si klamať, dnešná doba je o rýchlosti. Každý z nás očakáva, že všetky zariadenia, ktoré dennodenne používa budú mať rýchlu odozvu bez žiadnych pomalých reakcií. Z tohto dôvodu sme zapracovali a priniesli na trh rozhranie, ktoré je naozaj rýchle a zodpovedá dnešnej dobe, kedy je rýchlosť na prvom mieste,“ prezradil Ján Matiaska, zodpovedný za SWAN GO

SWAN GO sa môže pýšiť modernou domovskou stránkou s odporúčanými filmami, ktoré uľahčia divákom možnosť výberu sledovania relácie.

Za predpokladu, že si nebudú vedieť vybrať z aktuálne vysielaných televíznych relácii či programov, môžu využiť kategorizáciu filmových žánrov, či hľadať film podľa kľúčových slov, či reláciu z TV archívu podľa vlastných preferencií.

Sledovanie na viacerých zariadeniach

Pozeranie televízie cez SWAN GO nebude limitované na set-top box pre televízor. Služba podporuje funkciu multiscreen. Zákazníci si tak svoj obľúbený televízny kanál či program budú môcť pozrieť cez počítač, mobilný telefón či tablet.

Nová televízia je dostupná aj pre užívateľov Apple TV. V blízkej budúcnosti by sa služba SWAN GO mala rozšíriť aj o ďalšie platformy, ktoré budú zákazníkom predstavené v priebehu budúceho roka.

swan nova tv

Základné vlastnosti služby SWAN GO

 • Moderné prostredie zvyšujúce zákaznícku skúsenosť
 • Rýchle ovládanie
 • Prehľadné menu s náhľadom na informácie o reláciách
 • 7 dňový archív (doplnková služba)
 • Služba nahrávanie, dĺžka nahrávok 24 hodín, platnosť nahrávok 30 dní (doplnková služba)
 • Percentuálne vyjadrenie obľúbenosti filmov v novom rozhraní odporúčaných filmov a relácií
 • Náhľady obrazovky pri posune/pretáčaní sledovanej relácie, pre jednoduchšie vyhľadávanie

Všetky spomenuté ako aj ďalšie funkcionality, sú dostupné v rovnakej kvalite a rozsahu na klasickom set-top boxe ako aj na ostatných multiscreen platformách.

swan nova tv

Dostupnosť služieb a ceny

Ceny novej služby SWAN GO so základným programovým balíkom začína už od 7,99€ mesačne, no len v prípade zmluvnej viazanosti na 12 alebo 24 mesiacov. V prípade, že ponuku SWAN GO využijete bez viazanosti, priplatíte si 3€ mesačne.

V ponuke sú aj extra doplnkové služby ako napr. TV Archív, možnosť nahrávania vysielaných programov v dĺžke až 24 hodín, či archivovanie týchto nahrávok po dobu 30 dní.

Z pomedzi televíznych doplnkových služieb je k dispozícii obľúbený balík HBO GO, ktorý obsahuje najznámejšie kinohity súčasnosti.

 • SWAN GO S – 25 TV kanálov, sledovanie na 2 zariadeniach súčasne – 7,99€ mesačne pri 12/24 mesačnej viazanosti. 10,99€ mesačne bez viazanosti.
 • SWAN GO M – 50 TV kanálov, sledovanie na 2 zariadeniach súčasne – 11,99€ mesačne pri 12/24 mesačnej viazanosti. 14,99€ mesačne bez viazanosti.
 • SWAN GO L – 70 TV kanálov, sledovanie na 2 zariadeniach súčasne – 14,99€ mesačne pri 12/24 mesačnej viazanosti. 17,99€ mesačne bez viazanosti.
 • SWAN GO XL – 90 TV kanálov, sledovanie na 2 zariadeniach súčasne – 19,99€ mesačne pri 12/24 mesačnej viazanosti. 22,99 € mesačne bez viazanosti.
 • Funkcia TV archív +2,99€ mesačne
 • Nahrávanie  +0,99€ mesačne
 • Set-top-box ARRIS VIP 4205 STB +1,49€ mesačne

Počítať treba aj so zriaďovacím poplatkom vo výške 9,99€. Podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke.

Náš tip
Lepší.TV: 90 TV staníc za 7 € mesačne | Porovnanie s konkurenciou
8.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+