MojAndroid

Sledovanie televízie cez internet sa stalo hitom posledných rokov. Z najnovších štatistík vyplýva, že viac, ako polovica divákov sleduje televíziu minimálne 3 hodiny denne, čo je pomerne dosť. Rovnako, ako sme skončili s požičiavaním videokaziet či DVD, pravdepodobne v budúcnosti skončíme aj s klasickým sledovaním TV. Časy, kedy sme z práce bežali domov, aby sme stihli náš obľúbený seriál, začínajú byť vďaka novým technológiám minulosťou.

Sledovanie TV cez internet

Mnoho ľudí nevie o tom, že existuje tzv. IPTV, ktorá umožňuje sledovať televíziu cez internet a okrem toho ponúka viacero výhod. Na trhu existuje viacero poskytovateľov tejto služby, napríklad Lepší.TV, SledovanieTV, MagioTV, AntikTV a podobne.

Pokiaľ pozeráte radi TV a svoje seriály alebo filmy nestíhate sledovať v dobe, kedy sa vysielajú, ideálnym riešením bude práve televízia cez internet. Služba Lepší.TV ponúka až 30 denný archív. Pokiaľ teda idete na pár dní preč, môžete si svoje obľúbené seriály či filmy spätne prehrať alebo neobmedzene nahrať. V balíčku Lepší.TV sa nachádza 90 TV staníc, z toho je 41 v HD rozlíšení, takže si budete mať z čoho vyberať.

IPTV môžete sledovať aj na Smart TV, stačí vlastniť kompatibilnú značku. Zoznam podporovaných TV pre Lepší.TV nájdete tu. Pokiaľ Smart TV nevlastníte, k dispozícii je aj set-top-box, ktorý je schopný z klasickej televízie vytvoriť multimediálne centrum.

TV je možné sledovať aj prostredníctvom vášho smartfónu či tabletu, stačí stiahnuť aplikáciu Lepší.TV. Ak máte záujem vyskúšať Lepší.TV, máte možnosť tak učiniť len za 0,1 € na mesiac bez záväzkov. Po vypršaní tejto doby je len na vás či budete v sledovaní pokračovať alebo prejdete na konkurenciu. Cena je následne 7,39 eur na mesiac bez HBO alebo 8,14 s HBO.

Prostredie samotnej aplikácie je príjemné, funguje iba na šírku, v čom nevidíme problém. Z hlavného menu si môžete vybrať či chcete pozerať televíziu, prípadne pozrieť si najlepšie seriály a filmy, ktoré boli vysielané v poslednom období. Rovnako nechýba funkcia vyhľadávania, čo značne uľahčí hľadanie toho správneho programu. Optimalizácia aplikácie je zvládnutá na jednotku. Archív je možné pozerať priamo zo zoznamu všetkých programov, stačí prstom prejsť na požadovanú položku. Je to rýchle a jednoduché. S kvalitou streamu sme nemali počas testovania žiadny problém. Ak máte dostatočne rýchly internet, nebudete ho mať ani vy.

Verzia: 1.0.65
Aktuálna cena: Zdarma

SledovanieTV

Ponuka SledovanieTV nie je taká jednoznačná, ako v prípade Lepší.TV. Tu majú používatelia k dispozícii viacero možností. Začína to základným balíkom v cene 5,99 eur/mesiac, v ktorom je k dispozícii 67 programov, z toho 42 v HD kvalite. Balík Štandard obsahuje 92 programov a jeho cena je 10,99 eur/mesiac. Najdrahším je balík Premium, s cenou 24,99 eur/mesiac a 126 programami.

K dispozícii sú aj ďalšie doplňujúce balíčky:

  • Športovy (11 programov) – 8,20 €
  • Relaxxx (13 programov) – 11,30 €
  • Filmový OTT SK (6 programov) – 5,59 €
  • HBO Maxpack SK (5 programov) 10,90 €

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

AntikTV

AntikTV ponúka 115 TV staníc za 7,90 eur mesačne. V tomto balíku sú aj rôzne rádiá. V prípade, že budete TV pozerať len na území SR, môžete sa dostať na cenu už 3,90 eur na mesiac.

Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Magio GO

Magio GO môžete sledovať všade, kde máte internetové pokrytie. Súčasne môžete sledovať rozdielnu TV stanicu, či program z Archívu až na 4 ľubovoľných zariadeniach, napr. na viacerých počítačoch, tablete alebo mobile. S Magio GO môžete nahrať 1 hodinu programu alebo až 10 hodín, ak si aktivujete Archív Magio GO. S Magio GO (napr. v mobile) môžete spravovať aj nahrávanie, ktoré prebehne u vás doma na Magio televízii. Získate 50 slovenských a zahraničných TV staníc vrátane exkluzívnych Digi Sport či detskej Ťuki TV.

Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma

Počet programovz toho v HDCena
Lepší.TV90417,39 € (8,14 € s HBO)
Sledovanie.TV67/92/12642/56/755,99€/10,99€/24,99€
AntikTV115277,99 € (3,90 € v prípade pozerania len na Slovensku) základný balík (11 staníc) zdarma
Magio GO12/503,99€/5,99€

18.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+