MojAndroid

Sledovanie televízie cez internet sa stalo hitom posledných rokov. Z najnovších štatistík vyplýva, že viac, ako polovica divákov sleduje televíziu minimálne 3 hodiny denne, čo je pomerne dosť. Rovnako, ako sme skončili s požičiavaním videokaziet či DVD, pravdepodobne v budúcnosti skončíme aj s klasickým sledovaním TV. Časy, kedy sme z práce bežali domov, aby sme stihli náš obľúbený seriál, začínajú byť vďaka novým technológiám minulosťou.

Sledovanie TV cez internet

Mnoho ľudí nevie o tom, že existuje tzv. IPTV, ktorá umožňuje sledovať televíziu cez internet a okrem toho ponúka viacero výhod. Na trhu existuje viacero poskytovateľov tejto služby, napríklad Lepší.TV, SledovanieTV, MagioTV, AntikTV a podobne.

Pokiaľ pozeráte radi TV a svoje seriály alebo filmy nestíhate sledovať v dobe, kedy sa vysielajú, ideálnym riešením bude práve televízia cez internet. Služba Lepší.TV ponúka až 30 denný archív. Pokiaľ teda idete na pár dní preč, môžete si svoje obľúbené seriály či filmy spätne prehrať alebo neobmedzene nahrať. V balíčku Lepší.TV sa nachádza 90 TV staníc, z toho je 41 v HD rozlíšení, takže si budete mať z čoho vyberať.

IPTV môžete sledovať aj na Smart TV, stačí vlastniť kompatibilnú značku. Zoznam podporovaných TV pre Lepší.TV nájdete tu. Pokiaľ Smart TV nevlastníte, k dispozícii je aj set-top-box, ktorý je schopný z klasickej televízie vytvoriť multimediálne centrum.

TV je možné sledovať aj prostredníctvom vášho smartfónu či tabletu, stačí stiahnuť aplikáciu Lepší.TV. Ak máte záujem vyskúšať Lepší.TV, máte možnosť tak učiniť len za 0,1 € na mesiac bez záväzkov. Po vypršaní tejto doby je len na vás či budete v sledovaní pokračovať alebo prejdete na konkurenciu. Cena je následne 7,39 eur na mesiac bez HBO alebo 8,14 s HBO.

Prostredie samotnej aplikácie je príjemné, funguje iba na šírku, v čom nevidíme problém. Z hlavného menu si môžete vybrať či chcete pozerať televíziu, prípadne pozrieť si najlepšie seriály a filmy, ktoré boli vysielané v poslednom období. Rovnako nechýba funkcia vyhľadávania, čo značne uľahčí hľadanie toho správneho programu. Optimalizácia aplikácie je zvládnutá na jednotku. Archív je možné pozerať priamo zo zoznamu všetkých programov, stačí prstom prejsť na požadovanú položku. Je to rýchle a jednoduché. S kvalitou streamu sme nemali počas testovania žiadny problém. Ak máte dostatočne rýchly internet, nebudete ho mať ani vy.

Verzia: 1.0.65
Aktuálna cena: Zdarma

SledovanieTV

Ponuka SledovanieTV nie je taká jednoznačná, ako v prípade Lepší.TV. Tu majú používatelia k dispozícii viacero možností. Začína to základným balíkom v cene 5,99 eur/mesiac, v ktorom je k dispozícii 67 programov, z toho 42 v HD kvalite. Balík Štandard obsahuje 92 programov a jeho cena je 10,99 eur/mesiac. Najdrahším je balík Premium, s cenou 24,99 eur/mesiac a 126 programami.

K dispozícii sú aj ďalšie doplňujúce balíčky:

 • Športovy (11 programov) – 8,20 €
 • Relaxxx (13 programov) – 11,30 €
 • Filmový OTT SK (6 programov) – 5,59 €
 • HBO Maxpack SK (5 programov) 10,90 €

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

AntikTV

AntikTV ponúka 115 TV staníc za 7,90 eur mesačne. V tomto balíku sú aj rôzne rádiá. V prípade, že budete TV pozerať len na území SR, môžete sa dostať na cenu už 3,90 eur na mesiac.

Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Magio GO

Magio GO môžete sledovať všade, kde máte internetové pokrytie. Súčasne môžete sledovať rozdielnu TV stanicu, či program z Archívu až na 4 ľubovoľných zariadeniach, napr. na viacerých počítačoch, tablete alebo mobile. S Magio GO môžete nahrať 1 hodinu programu alebo až 10 hodín, ak si aktivujete Archív Magio GO. S Magio GO (napr. v mobile) môžete spravovať aj nahrávanie, ktoré prebehne u vás doma na Magio televízii. Získate 50 slovenských a zahraničných TV staníc vrátane exkluzívnych Digi Sport či detskej Ťuki TV.

Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma

 Počet programovz toho v HDCena
Lepší.TV90417,39 € (8,14 € s HBO)
Sledovanie.TV67/92/12642/56/755,99€/10,99€/24,99€
AntikTV115277,99 € (3,90 € v prípade pozerania len na Slovensku) základný balík (11 staníc) zdarma
Magio GO12/503,99€/5,99€

 • Martin

  A aky je vystup Vasej analyzy? Pre mna urcite aktualna tema. Pouzival som Lepsi.TV, no presiel som na Sledovanie TV kvoli velmi zlemu ovládaniu/GUI a kvalite HD na Lepsi.TV. SledovanieTV sledujem padanie programov (bufferovanie) a slaby Archiv (25h), inak bez vyhrad.

  • Miro

   Z týchto služieb sme testovali len Lepší.TV, porovnanie treba brať trochu s rezervou, keďže ostatné služby sme netestovali. Tabuľka je čisto len prehľadová a zameriava sa len na to, čo môžeme s istotou napísať. Kvalitu streamu, aplikácie a iné funkcie sme porovnať nemohli. V komentári vyššie je to celkom pekne zhrnuté a porovnané :)

 • Spixy

  takže v zahraničí funguje iba AntikTV?

 • vapno13

  Ja som testoval Lepsi.tv, Sledovanie.tv, Kuki TV a Antik a vzdy som sa vratil k Lepsi.tv. Kvalita streamu je sice asi najhoršia z pomedzi uvedenych a tv stanice su slabsie (oproti ostatnym chyba napr. AXN, chybaju Doku kanaly, malo detskych), ale vyvazuje to archiv, ktory je u zakladnych stanic 30 dnovi (su ale kanaly kde je 7 dnovi, napr. CT D ma 30, Nickelodeon 7) a dodatocne funkcie ako Vyber najlepsich programov, kde sa da paradne filtrovat, zoradovat), daju sa nahranavat programy, 1 tlacidlom sa daju zobraziť vsetky casti serialu, 1 tlacidlom sa da da nahrat program a vsetky casti serialu.

  Kuki: vo verzii 2.0: paradny dizajn, ktory je ale na úkor funkcionality (ked chce clovek pozriet programy starsie ako par hodin, musi klikat na osobitne zobrazenie). Archiv je 7 dnovy ale u mnohych kanalov len 2 dnovy. Na druhej strane su tam ceske PRIMY, dobry vyber kanalov, vela doku a detskych)

  Antik: bezkonkurenčna rychlost prepinania kanalov, kvalita streamu vyborna. Ked ide archiv tak bleksove pretacanie (ale bez nahladov). Cena na SVK bezkonkurenčna ale archiv obcas nejde, dizajn aplikacie je z minulemi storocia, nemoznost poprechádzať zoznam kanalov

  Cize pre mna komlexne vitazi Lepsi.tv pre celkovy dojem a funkcie, aj ked by som prijal niektore lepsie programy, napr. DOKU kanaly, AMC, FILM+ a detské)

 • Pavel

  Filmový archív s mnoha filmy za které nemusím navíc platit se mi u Lepší.TV líbí nejvíce. Vždy když mám čas, tak si nějaký dobrý najdu a hned koukám

 • Simon

  Antik za 3.90, odporucam!!!

+