MojAndroid

Aby sme boli presnejší, nejde o klasickú Android aplikáciu, ale o webovú aplikáciu. Aplikácia Turistický semafor má pomôcť turistom vybrať si oblasť, ktorá nie je preplnená ďalšími turistami. V časoch, keď ešte stále zúri pandémia, môže byť výborným nástrojom na to, aby ste sa vyhli vysokému počtu ľudí na jednom mieste.

aplikacia turisticky semafor
Aplikácia Turistický semafor | Zdroj: Turistickysemafor.sk

Aplikácia Turistický semafor prinesie okamžitý prehľad o vyťaženosti lokalít

Vďaka tejto aplikácii získate okamžitý prehľad o vyťaženosti jednotlivých lokalít v národných parkoch a chránených krajinných oblastiach. Turistická mapa je aktualizovaná každý deň o 10:00. To je čas, kedy väčšina turistov už na túru vyrazila.

Ideálnejšia by určite bola častejšia aktualizácia niekoľkokrát denne. Mapa má zabezpečiť pohodlnejšiu návštevu prírody s dôrazom na komfort návštevníkov. Najviac návštevníkov sa väčšinou zdržuje v našich národných parkoch TANAP, NAPANT a ďalších. Preto je niekedy vhodné zvážiť aj iné alternatívy, ktoré nie sú preplnené ľuďmi.

aplikacia Turisticky semafor
Aplikácia Turistický semafor | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na mape sa nachádzajú ikony “turistu”, ktoré môžu byť v troch farbách podľa aktuálnej vyťaženosti konkrétnej oblasti:

  • červená farba – na tomto mieste je aktuálne veľa turistov, vhodnejšie by bolo zvoliť inú oblasť
  • oranžová farba – turistov sa v tejto oblasti nachádza pomerne veľa
  • zelená farba – lokalita je voľná, návštevníkov je minimum

Aplikácia dáva na konci ešte nejaké základné tipy pre správneho turistu a informuje o pravidlách, ktorými je potrebné riadiť sa pri návšteve chránených oblastí.

aplikacia Turisticky semafor
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Táto mapa vám tak môže pomôcť rozhodnúť sa, kam sa vydáte. Ak je oblasť plná turistov, určite je vhodnejšie zvoliť nejakú blízku alternatívu. Webová aplikácia je dostupná z PC, ale aj z prehliadača smartfónu.

Náš tip
Používateľov Androidu okradlo vyše sto podvodných aplikácií na ťažbu kryptomien
14.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+