MojAndroid

5.mája 2011, Londýn/Bratislava – Spoločnosť Sony Ericsson dnes oznámila, že jej nové portfólio inteligentných telefónov Xperia ľuďom poskytne vzrušujúci, nový sociálny zážitok. Keďže ľudia sa pri okamžitej komunikácii stále viac spoliehajú na svoje inteligentné telefóny, Facebook v Xperii integruje sociálne spojenia v rámci celého telefónu. Zabezpečením okamžitého prístupu na Facebook priamo z najpoužívanejších oblastí telefónu, ako napríklad galéria fotografií, hudobný prehrávač, zoznam kontaktov a kalendár, Sony Ericsson dáva ľuďom možnosť zdieľať a komentovať oveľa jednoduchšie ako kedykoľvek predtým a to práve prostredníctvom novej rady inteligentných telefónov Xperia.

 

Medzi nové pozoruhodné vlastnosti, ktoré telefóny Xperia ponúknu, patrí aj inovatívny druh tzv. sociálnych hudobných zážitkov. Keď objavíte nejakú skvelú novú skladbu alebo počúvate svoju obľúbenú melódiu, môžete označiť, že sa vám páči priamo z hudobného prehrávača a informácie na Nástenke vo vašom Facebook profile sa zaktualizuje automaticky bez toho, aby ste Facebook aplikáciu vôbec museli otvoriť. Tiež budete mať možnosť sledovať, akú hudbu a videá označili „Páči sa mi to“, prípadne odporučili alebo okomentovali vaši priatelia napr. prostredníctvom YouTube a Spotify.

Nielen hudba, ale aj vaše fotografie budú s aplikáciou Facebook integrovanou do galérie médií v telefóne Xperia tiež bližšie na dosah – len jedno kliknutie z tzv. domácej obrazovky (homescreen) a zároveň máte hneď možnosť označiť „Páči sa mi to“ alebo pridať svoj komentár. Zoznam kontaktov telefónu Xperia bude tiež oveľa „sociálnejší“  nakoľko záujmy a fotografie vašich priateľov nájdete priamo pod ich menom v adresári svojho telefónu. Kalendár v telefóne tiež obsahuje záznamy o narodeninách vašich priateľov, aby ste na ich narodeniny nikdy nezabudli.

Stephan Croix, riaditeľ divízie Marketing Partnerships spoločnosti Sony Ericsson uviedol, „Využívanie sociálnych médií prostredníctvom inteligentných telefónov je už súčasťou každodenného života. Spoločnosť Sony Ericsson rozšírila integráciu Facebooku do portfólia Xperia, aby spotrebiteľom sprostredkovala jedinečný a zábavný bezprostredný zážitok— niečo, čo môžu zažiť len prostredníctvom telefónu Xperia Smartphone.  Sony Ericsson a Facebook úzko spolupracujú na neustálom rozvoji tejto integrácie, aby pre svojich užívateľov zabezpečili možnosť interakcie medzi ich obľúbenými kanálmi sociálnych médií a telefónmi.“

Henri Moissinac, riaditeľ divízie Mobile Business spoločnosti Facebook povedal: „Myslíme si, že mobilné telefóny sú ideálnym prostredím pre bohaté sociálne zážitky. Spoločnosť Sony Ericsson v rámci radu inteligentných telefónov Xperia vytvára hlboký a plnohodnotný zážitok z Facebooku a my veríme, že ľudia si tento nový, intuitívny zážitok zamilujú.“

Integrácie aplikácie Facebook v telefóne Xperia

  • Okamžitá možnosť zdieľať s priateľmi skladby, ktoré „sa mi páčia“
  • Kompletné priame spracovávanie sociálnych médií a hudby: hodnotenie, zdieľanie a nákup skladieb
  • Jednoduchý prístup k informáciám o tom, čo počúvajú a sledujú priatelia
  • Facebook albumy a fotografie integrované do aplikácie galéria v Xperia telefóne
  • Možnosť vidieť fotografie, záľuby a prepojenie na profil priamo v adresári svojho Xperia telefónu
  • Udalosti a akcie z Facebooku sa zosynchronizujú s XperiaCalendar
  • Upozornenia z Facebooku sa objavia aj na uzamknutom displeji, aby používateľ nikdy nezmeškal žiadne aktuálne informácie

Súčasní používatelia Xperia arc a Xperia PLAY môžu teraz získať tieto nové prvky jednoducho aktualizáciou svojho softvéru. V nových telefónoch Xperia™ mini a Xperia™ mini pro – ako bolo dnes oznámené – už Facebook bude predinštalovaný. Stavajúc na úspechu pôvodnej série mini, tieto inovatívne zariadenia prichádzajú plné  prvkov a vlastností,  bežia na 1GHz procesore  Qualcomm Snapdragon™, a pracujú na najnovšej verzii Google platformy  Android™– Gingerbread 2.3.

Facebook v telefóne Xperia bude od druhého štvrťroku dostupný na vybraných trhoch vo všetkých Xperia telefónoch, vyrobených v roku 2011. Telefóny Xperia™ mini a Xperia™ mini pro budú na trhu od tretieho štvrťroku.

7.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+