MojAndroid

Zlaté stránky pre AndroidDnes sa v Android Markete objavila nová slovenká aplikácia Zlaté stránky, ktorú uviedla spoločnosť Mediatel. Aplikácia poskytuje rýchly a jednoduchý prístup k vyhľadávaniu firemných a osobných kontaktov. Odteraz je najväčšia databáza kontaktov na Slovenku k dispozícii priamo aj v Android zariadeniach.

Tlačová správa: Spoločnosť Mediatel prichádza s aplikáciou ZlatýchStránok.sk pre telefóny s operačným systémom Android. Prvá aplikácia tohto druhu v SR slúži na vyhľadávanie kontaktov na firmy i osoby a ponúka praktické funkcie, intuitívne ovládanie i atraktívny design. Majitelia telefónov Android získavajú ľahký a rýchly prístup do jednej z najväčších databáz kontaktov na firmy a osoby na našom trhu. Rovnaká aplikácia bola v minulom roku predstavená pre iPhone a na Slovensku dosiahla počas niekoľkých týždňov úroveň najsťahovanejšej zadarmo poskytovanej aplikácie v App Store.

Zlaté stránky pre Android OS

„Aplikácia pre telefóny s OS Android je ďalším krokom na našej on-line ceste k maximálnej dostupnosti Zlatých Stránok pre čo najširší počet užívateľov, kedykoľvek a kdekoľvek,“ povedala Kimberli J. Lewis, generálna riaditeľka spoločnosti Mediatel pre Slovensko a Českú republiku. „Dúfame, že si užívatelia týchto šikovných telefónov aplikáciu obľúbia rovnako ako majitelia viac ako 40.000 iPhonov v Českej a Slovenskej republike, ktorí si ju od jej uvedenia doposiaľ stiahli.“

Zlaté stránky pre Android OS

Aplikácia vyhľadáva kontakty nielen podľa zadanej adresy, ale i podľa aktuálnej polohy majiteľa telefónu pomocou GPS a elektronického kompasu v telefóne. Je preto ľahké nájsť napríklad najbližšiu reštauráciu alebo lekáreň a vďaka mapovému riešeniu aplikácie si naplánovať trasu pešo alebo autom. Webové stránky firiem a poloha nájdených firiem alebo osôb na mape sa zobrazujú priamo v aplikácii, nie je potrebné prepínať sa do iného prostredia. Rovnako aj zavolať na telefónne číslo kontaktu je možné len jediným kliknutím. Kontaktné údaje je možné ľahko uložiť do adresára alebo odoslať e-mailom.

Zlaté stránky pre Android OS

Aplikácia Zlatých Stránok pre telefóny s OS Android je bezplatne dostupná na Android Markete, možno ju jednoducho nájsť zadaním kľúčového slova „Zlate“.

Zlaté stránky pre Android OS

Spoločnosť Mediatel už v súčasnosti vyvíja aplikáciu i pre ďalšie mobilné platformy, verzia pre Symbian je napr. plánovaná na jeseň 2010. Už teraz je však možné získať informácie zo Zlatých Stránok z ktoréhokoľvek mobilného telefónu cez http://m.zlatestranky.sk .

Viac informácií o mobilných Zlatých Stránkach nájdete na: http://mobilne.zlatestranky.sk/

Spoločnosť Mediatel je súčasťou medzinárodnej skupiny European Directories S.A. a pôsobí na slovenskom trhu od r. 1994. Poskytuje široké portfólio elektronických i tlačených produktov, určených pre vyhľadávanie kontaktov. Kľúčovým produktom Mediatelu sú Zlaté stránky – jediné médium na Slovensku poskytujúce klientom inzerciu prostredníctvom troch komunikačných kanálov súčasne: KNIHA – INTERNET – MOBIL. Mediatel má viac ako 170 zamestnancov, sídlo spoločnosti je v Bratislave, regionálna kancelária v Banskej Bystrici.

Zdroj: Mediatel

2.6.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+