MojAndroid

Je známy fakt, že záujem o tablety v posledných rokoch klesá. Na každých 10 smartfónov sa štatistický predá len jeden tablet. Dôvodom je aj to, že väčšina smartfónov má dnes veľký displej s uhlopriečkou medzi 6 a 7 palcami, takže dokážu plnohodnotne zastúpiť malé tablety. To ale neznamená, že by bol trh s tabletmi pre výrobcov nezaujímavý. Podľa štatistiky IDC bolo v druhom štvrťroku 2019 predaných 32,2 milióna tabletov. Ako informuje server PhoneArena, tak trhu naďalej dominuje spoločnosť Apple.

IDC-Tablet-shipments-Q2-2019

Pokles predajov tabletov pokračuje

Ako informuje IDC, ide o medziročný pokles o 5 %. Pred rokom sa totiž v rovnakom období predalo 33,9 milióna tabletov. Klesajúci dopyt po tabletoch môže mať rôzne príčiny, ako zvyšujúcu sa uhlopriečku displejov smartfónov, vysoké ceny prémiových tabletov alebo malé inovácie. Spoločnosť Google už dokonca opustila trh s tabletmi.

Prvý Apple, na Samsung sa doťahuje Huawei

Na prvom mieste je podľa očakávania Apple, ktorý predal 12,3 milióna svojich tabletov Apple iPad. To je 6,1% medziročný nárast. Na druhom mieste sa s veľkým odstupom umiestnil Samsung so 4,9 miliónmi tabletov, čo je medziročný pokles o 3,1%. Nedávno juhokórejský gigant predstavil prémiový Samsung Galaxy Tab S6, ktorý by mu mal pomôcť k lepším predajom.

Na päty mu stále šľape čínsky výrobca Huawei, ktorý ale tiež zaznamenal pokles o 6,5 % s 3,3 miliónmi predanými tabletmi. Štvrté miesto patrí Amazonu s 2,4 miliónmi predanými kusmi a piate Lenovu s 1,9 miliónmi predanými kusmi.

Náš tip
Samsung Galaxy Tab S6 vs Tab S4: Čo sa zlepšilo? | Porovnanie
7.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+