MojAndroid

Automobilové multimediálne a informačné systémy sú dnes na vzostupe. Centrom týchto dopravných prostriedkov sa čoraz častejšie stávajú veľké dotykové obrazovky, ktoré slúžia nielen na ovládanie väčšiny funkcií automobilu, ale aj na zábavu. Príkladom môže byť napríklad nový Peugeot 308, ktorého ústredným ovládacím prvkom je práve dotyková obrazovka. Podobnou cestou sa vydala aj japonská automobilka Toyota, ktorá predstavila nový tzv. infotainment systém, ktorého centrum tvorí tablet s operačným systémom Android, dobre známy Nexus 7.

Toyota predstavila “Toyota Intelligent System” (TIS) v spolupráci s Unimax, ktorý patrí spoločnosti Asus. Nový systém prináša dokovaciu stanicu s možnosťou zasunutia tabletu Nexus 7. Hlavnou myšlienkou je, aby sa inteligentné funkcie dostali do automobilov čo najrýchlejšie. Práve tablet s operačným systémom Android by tento proces mohol výrazne urýchliť. V budúcnosti by bolo súčasný model tabletu samozrejme možné nahradiť za novší a výkonnejší. Používatelia by tak mali prístup k modernejším technológiám a funkciám aj bez toho, aby museli kupovať nové auto.

Nexus-7-tis-2-710x470

Samozrejme, Nexus 7 po pripojení k dokovacej stanici spustí upravené používateľské prostredie, ktoré je vhodnejšie pre ovládanie v automobile. Taktiež máte priamo z displeja prístup k informáciám o vozidle, službám, GPS aplikáciám, ovládaniu multimédií a iným nástrojom a funkciám úzko spätým s riadením automobilu. Podporované je aj NFC, ktoré môže slúžiť na spárovanie s mobilným telefónom alebo iným príslušenstvom. A čo sa stane keď tablet odpojíte? Jednoducho ho môžete začať používať tak ako vždy. Ak by sa vám stalo, že ho zabudnete doma na stole, nemusíte sa obávať. TIS dokáže fungovať aj bez neho, v tomto prípade však poskytuje len základnú funkcionalitu.

TIS bol Toyotou predstavený zatiaľ len pre Taiwan, konkrétne modely automobilov, v ktorých by sa mal systém objaviť tiež automobilka nekonkretizovala. Ide však o zaujímavé poňatie inteligentného automobilu, ktorý má určite svoje výhody. Otázne je, či sa výrobcovia automobilov priklonia takémuto riešeniu, alebo budú každý vyvíjať svoje vlastné inteligentné a multimediálne systémy. Výrobcov by mohol zjednotiť aj operačný systém Android pre automobily, ktorý Google predstavil len prednedávnom.

https://www.youtube.com/watch?v=1npxq9Abi8U

Zdroj: androidauthority

21.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+