MojAndroid

Vedeli ste o tom, že emotikony, inak známe aj ako “smajlíky”, spravuje Unicode Consortium? To sa chystá vydať už 9.verziu Unicode-u, ktorý bude obsahovať aj niekoľko nových emotikonov. Tie budú zobrazovať nielen emócie, ale aj rôzne jedlá a iné veci, ktoré si spájate s bežným životom. Predstavenie Unicode 9.0 je naplánované na jún 2016, no do tejto doby môže byť forma smajlíkov ešte pozmenená, prípadne môžu byť niektoré z nich zo zoznamu vyhodené. Niektoré kúsky však naozaj stoja za to – napríklad kolobežka, netopier, či prekrížené prsty, ktorými dáte známim najavo, že im držíte palce. Všetky emotikony si môžete prezrieť nižšie.

emotiony-navrh

Ktoré zo smajlíkov sa najviac páčia vám? Napíšte nám vašu odpoveď do komentárov pod tento článok a napíšte nám aj to, aký smajlík vám vo vašej klávesnici chýba a radi by ste ho tam videli.

Zdroj: Phandroid

26.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+