MojAndroid

Spoločnosť Lytro už dávnejšie vyvinula nový revolučný typ fotoaparátu, ktorý doslova mení spôsob, ako vytvárame fotografie. Nový snímač nazývaný Light Field senzor, dokáže totiž vytvárať tzv. živé fotografie, ktoré je možné neobmedzene zaostrovať alebo preostrovať  v ktoromkoľvek mieste. Podobnou funkcionalitou má však teraz disponovať aj nový fotografický snímač určený pre mobilné zariadenia, ktorý vyvíja spoločnosť Toshiba.

Light field senzor spoločnosti zatiaľ neponúka tak kompaktné rozmery, ako bežné konkurenčné snímače. Ak ale zoberieme do úvahy zložitosť snímacej optiky fotoaparátu Lytro, tak potom testovacie zariadenia s hrúbkou 1cm sú prijateľným kompromisom. Samotný senzor údajne obsahuje viac ako pol milióna miniatúrnych šošoviek, ktoré umožnia preostrovanie vytvorenej fotografie alebo videa pomocou vstavaného softvéru spoločnosti.

Odhaduje sa, že Light Field snímače Toshiby by sa v mobilných zariadeniach mohli začať používať až v priebehu roku 2014. Spoločnosť plánuje poskytnúť licenciu na ich používanie aj ostatným výrobcom.

Viac sa o technológii Ligt Field senzoru dočítate tu => Lytro: revolučná technológia snímania fotografií, uvidíme ju aj v smartfónoch?

Zdroj: pocketnow

27.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+