MojAndroid

Až 11 zo 14 najväčších svetových výrobcov pochádza z Číny. Vo svojej správe o tom informovala spoločnosť IC Insights, ktorá robila prieskum trhu počas minulého roka. Medzi najväčších čínskych dodávateľov smartfónov patrí Huawei, ktorý minulý rok predal takmer 140 miliónov smartfónov.

Najväčšími skokanmi sa ale v roku 2016 stali spoločnosti Oppo a Vivo. Tie zaznamenali medziročný nárast predajov až o 88 resp. 89%. V konkrétnych číslach to predstavuje 93,9 resp. 76,6 milióna predaných kusov. Na ďalších priečkach sa umiestnili ZTE, Lenovo, Xiaomi, TCL, Gionee, Meizu a LeEco/Coolpad.

 

Zaujímavosťou je zaznamenaný pokles v predajoch spoločnosti Xiaomi, ktorej produkty patria k stále veľmi vyhľadávaným aj u nás na Slovensku. Analytici ale predpovedajú, že výrobca stratu tento rok dobehne, keďže len za Q2 sa Xiaomi podarilo predať 23 miliónov kusov smartfónov, pričom sa očakáva, že v treťom štvrťroku ich predá ešte viac. Xiaomi má podľa predikcií predať za celý tento rok až 80 miliónov smartfónov.

Nie veľmi sa darilo aj Lenovu, ktorý aj napriek veľmi dobrým predajom na našom malom trhu, zaznamenal medziročný pokles o 28%.

Zdroj: gizmochina

23.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+