MojAndroid

Mobilné technológie sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Niektorí si už život bez mobilu ani nevedia predstaviť. Okrem toho, že nám ponúka kopec hodín zábavy, je aj užitočný. Veď kto v dnešnej dobe nemá vo svojom smartfóne nainštalované mobilné bankovníctvo svojej banky?

Možnosť platiť mobilom, posielať peniaze z účtu či spravovať financie cez aplikáciu je všetkým dobre známa. Avšak niektoré banky vo svojich aplikáciách ponúkajú funkcie, ktoré už bežné nie sú.

Tatra banka titulka

Portál MôjAndroid.sk každoročne pripravuje veľkú anketu s názvom Smart Banka. Ide o jedinečnú anketu, v ktorej v spolupráci s čitateľmi hľadáme banky s najlepším mobilným bankovníctvom a smart funkcionalitami na Slovensku.

Anketa Smart Banka 2020 práve prebieha, hlasovať za najlepšiu bankovú aplikáciu môžete priamo na stránke smartbanka.sk.

Digitálna kreditná karta

Klienti Tatra banky o najnovších vychytávkach a moderných funkciách určite vedia. Vo verzii aplikácie Tatra banka 3.5 môžu napríklad využívať digitálnu kreditnú kartu.

digitalna karta tatra banka

Ak ste doteraz chceli novú kreditnú kartu používať, museli ste počkať, kým k vám dorazila. Teraz to už nie je nutné. Teraz ju môžete používať bez čakania po podpise zmluvy. Dostupná bude ihneď v aplikácii Tatra banka.

Jednorazové číslo karty pre internetové platby

Funkcia, ktorá je veľmi obľúbená. Klienti Tatra banky ju už veľmi dobre poznajú z aplikácie Mobile Pay. Teraz ju môžu využívať aj v aplikácii Tatra banka.

 

Pred platbou si klient veľmi jednoducho vygeneruje jednorazové číslo karty, ktoré neskôr použije na zaplatenie.

Ako platiť jednorazovým číslom na karte:

  • Skontrolujte si, či máte prístup k internetu.
  • Vyberte zo zoznamu kariet tú, ktorou chcete zaplatiť.
  • Kliknite na tlačidlo “Internetová platba”
  • Po potvrdení PINom vám aplikácia zobrazí jednorazové údaje o karte, ktoré použijete na platbu.

S rôznymi operáciami ochotne pomôže Chatbot Adam

Chatbot Adam je opäť o niečo múdrejší. Klientom dokáže odpovedať na rôzne otázky a výrazne im uľahčiť hľadanie dôležitých informácií. Potrebujete zistiť, kde sa nachádza najbližšia pobočka banky? Opýtajte sa. Chcete vedieť, aký je kurz českej koruny či amerického dolára, stačí sa len opýtať.

Okrem rôznych informácií dokáže chatbot Adam pracovať aj s účtom či kartami klienta. Je schopný napríklad aj zablokovať ukradnutú kartu či aktivovať novú  debetnú kartu. Vie aktivovať notifikácie o pohyboch na účte klienta a zmena denných limitov mu tiež nerobí žiadne problémy.

Užitočný môže byť napríklad aj vtedy, keď zabudnete PIN kód k svojej karte. Jednoducho mu o tom dáte vedieť a on vás presmeruje na stránku, kde svoj PIN nájdete. Toto je len rýchly výpis zaujímavých možností, chatbot Adam ich má oveľa viac.

Bezpečné platby

O tom, že sa EÚ rozhodla zaviesť tzv. silné overovanie pri nákupoch na internete, sme už na našich stránkach informovali. Bezpečnejšie je to aj v Tatra banke. Namiesto overovacieho SMS kódu overí klient svoju platbu prostredníctvom aplikácie.

tatra banka google pay

Takéto overovanie sa nazýva 3D Secure a využívajú ho aj klienti Tatra banky. Funguje to veľmi jednoducho. Ak chcete zaplatiť za tovar či služby na internete kartou, po zadaní údajov je potrebné platbu potvrdiť. Klient o tom dostane upozornenie priamo do smartfónu. Klikne naň, zadá prihlasovacie údaje do aplikácie a platbu potvrdí.

Tento článok vznikol v spolupráci s Tatra bankou.

1.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+