MojAndroid

Avast GrimeFighter

Mnohí z vás určite poznajú Avast ako spoľahlivý antivírový program, ktorý ma v kategórii počítačov už pomerne dlhú tradíciu. S rozšírením systému Android súviselo aj zvýšenie hrozieb pre mobilné zariadenia a Avast patrí aj na mobilnom trhu medzi jedného z najuznávanejších poskytovateľov ochranného softvéru. Avast však v obchode Play ponúka oveľa viac zaujímavých aplikácií, vrátane nového titulu Avast GrimeFighter. Ten dopĺňa funkcionalitu ostatných aplikácií od spoločnosti a umožňuje čistiť zariadenie od nepotrebných súborov a aplikácií. Titul ponúka niekoľko užitočných nástrojov, ktoré majú za úlohu zvýšiť množstvo voľného miesta v pamäti zariadenia, a to všetko vďaka jednoduchým a automatickým krokom.

avast-1 avast-2 avast-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Edge Color Notifications

Samsung na podujatí MWC 2015 v Barcelone predstavil dva svoje špičkové smartfóny, pričom veľa pozornosti si zaslúžil aj model Galaxy S6 Edge zo zahnutým displejom na oboch stranách zariadenia. Samsung využíva tieto časti displeja pre niektoré zaujímavé funkcie, vrátane tej, ktorá umožňuje zobrazenie farebného svietiaceho pásiku na strane displeja v prípade, že sa vás niekto snaží kontaktovať. Túto funkcionalitu teraz prináša aplikácia Edge Color Notifications na všetky zariadenia bez ohľadu na značku. Aplikácia je zatiaľ dostupná iba v prvej verzii, ktorá umožňuje rozsvietenie krajnej časti displeja pri prichádzajúcom hovore. Autor aplikácie ale prisľúbil, že v ďalšej verzii aplikácie bude k dispozícii aj funkcia priradenia farieb k obľúbeným kontaktom podobne, ako je to možné na Galaxy S6 Edge. Vďaka tomu budete hneď vedieť, kto sa vás snaží kontaktovať.

edge-notifications-1 edge-notifications-2 edge-notifications-3

Verzia: 1.1.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.21
Aktuálna cena: Zdarma

iA Writer

Majitelia zariadení od Apple si mohli užívať výhody aplikácie iA Writer už veľmi dlho. Titul bol dostupný pre zariadenia so systémom iOS a Mac OS už niekoľko rokov, pričom až doteraz boli majitelia zariadení s Androidom ukrátení. Vývojári jednoducho neuznávali dizajn systému Android, čo sa ale zmenilo s príchodom Androidu Lollipop a nového Material Dizajnu. Po dlhých mesiacoch čakania je tak aplikácia iA Writer dostupná aj v obchode Play. A aké sú jej výhody? Najmä jednoduché a čisté prostredie, ktoré umožňuje ničím nerušené písanie textov. To je niečo, čo je dnes v dobe neustáleho vyrušovania veľmi dôležité. Ďalšou skvelou funkciou je synchronizácia cez Dropbox, vďaka čomu budete mať svoje texty vždy pri sebe bez ohľadu na to, na akom zariadení píšete. Odradiť vás môže iba cena tejto aplikácie, ktorá v obchode Play stojí až 4,99 EUR.

ia-writer-1 ia-writer-2 ia-writer-3

Verzia: 1.4.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.6
Aktuálna cena: Zdarma

image search for google

Mobilné zariadenia dnes dokážu v mnohých smeroch plnohodnotne zastúpiť počítače s veľkou obrazovkou, klávesnicou a myšou. Pre niektoré operácie ale stále uprednostňujeme tieto zariadenia, keďže nie všetky stránky a aplikácie sú dobre prispôsobené pre malé dotykové obrazovky našich smartfónov a tabletov. Patrí to aj napríklad o pokročilejšom vyhľadávaní obrázkov, čo je činnosť, ktorá je pohodlnejšia na počítači alebo notebooku. Aplikácia image search for google prináša jednoduchosť vyhľadávania obrázkov na základe kľúčového slova, fotografie alebo obrázku z galérie priamo do našich smartfónov. Ak často potrebujete nájsť konkrétny obrázok, aplikácia je určená práve pre vás. Svoje miesto si ale nájde v každom zariadení, keďže nikdy neviete, kedy budete túto funkcionalitu potrebovať, pričom hľadanie budete chcieť uskutočniť čo najrýchlejšie.

Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma

PhotoMath

O aplikáciách, ktoré automaticky počítajú aj zložitejšie matematické príklady, sme už v minulosti písali. Na predstavenie najpopulárnejšej z nich aj pre zariadenia so systémom Android sme však museli čakať poriadne dlho. Chvíle čakania sú však už na konci a titul PhotoMath je už dostupný aj v obchode Play. Ak ste ešte o tejto aplikácií nepočuli, tak by ste mali vedieť, že ide o extrémne užitočný nástroj. Aplikácia totiž dokáže vypočítať matematické rovnice jednoducho tak, že fotoaparátom vášho zariadenia odfotografujete konkrétnu rovnicu a o zvyšok práce sa postará aplikácia. Aplikácia vám ale zobrazí aj postup, pomocou ktorého bol výsledok vypočítaný, takže nejde iba o kalkulačku, ale aj o nástroj určený pre učenie a overovanie postupov. Najlepšie na tom je, že aplikácia je v obchode Play úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Screen Backlight OFF [ROOT]

Akokoľvek pokročilé môžu byť súčasné mobilné technológie, v niektorých ohľadoch je používanie mobilných zariadení stále veľmi nepohodlné. Na mysli máme najmä životnosť batérie na jedno nabitie, ktorá často obmedzuje užívateľov v tom, čo chcú so zariadením robiť. Funkcie a možnosti týchto zariadení sa vyvíjajú oveľa rýchlejšie, ako výdrž batérie, a tak nám neostáva nič iné, iba hľadať rôzne alternatívne riešenia. Jedným z nich môže byť aj aplikácia Screen Backlight OFF, ktorá umožňuje vypnutie podsvietenia na LCD displejoch. Túto funkciu môžete využiť napríklad vtedy, keď počúvate hudbu vo videu, pričom pre túto činnosť nepotrebujete zapnutý displej. Ak ale telefón zablokujete, hudba prestane hrať. Táto aplikácia však iba vypne displej, vďaka čomu ušetrí množstvo energie a zároveň vám umožní naďalej počúvať hudbu. Háčikom je, že pre použitie potrebujete mať vo svojom zariadení práva ROOT. Aplikácia je dostupná v obchode Play za 1,99 EUR, ale môžete si ju aj stiahnuť z fóra XDA úplne zadarmo.

screen backlight off_4 screen backlight off_3

Verzia: 1.1.7.0
Aktuálna cena: 2,49 €
Verzia: 1.1.7.0
Aktuálna cena: 2,49 €

6.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+