MojAndroid

Arts & Culture

Fanúšikov kultúry a umenia určite poteší nový titul od spoločnosti Google. Aplikácia Arts & Culture prináša zaujímavý pohľad na umelecké diela a múzeá po celom svete, a to prostredníctvom digitálnej technológie. Vďaka tomu môžete priamo z prostredia svojho smartfónu alebo tabletu preskúmať mnohé umelecké diela a pozrieť sa na ich najjemnejšie detaily. Okrem toho si tiež môžete prezerať 360° panoramatické fotografie mnohých múzeí z celého sveta a získať tak prehľad o tom, ako vyzerajú takéto miesta z vnútra. Ide tak o skvelého pomocníka pre všetkých milovníkov umenia a fakt, že pochádza z dielne Google zabezpečí aktuálnosť a presnosť informácií.

arts-culture-1 arts-culture-2 arts-culture-3

Verzia: 6.1.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.1.9
Aktuálna cena: Zdarma

Notif Log

Šikovná aplikácia Notif Log prináša užitočnú funkcionalitu práce s upozorneniami. Podobnú funkciu ponúkajú aj najnovšie zariadenia spoločnosti Lenovo, ktoré umožňujú nahliadnuť na históriu vašich upozornení. Vďaka tomu si viete pozrieť upozornenia aj po tom, ako ste ich vymazali či samé zmizli z lišty s upozorneniami. Okrem toho ponúka aplikácia aj ďalšie zaujímavé možnosti, ako napríklad odložiť upozornenie na neskôr. Ak sa vám napríklad nehodí nejaké upozornenie, jednoducho si ho môžete odložiť na neskôr a znovu budete upozornení a môžete s ním pracovať neskôr. Ide o šikovného pomocníka, ktorý vylepšuje prácu s notifikáciami a u mnohých užívateľov si určite nájde svoje miesto.

notify-log-1 notify-log-2 notify-log-3

Verzia: 1.7.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.9
Aktuálna cena: Zdarma

Sony PlayStation Messages

Aplikácia Sony PlayStation Messages je šikovný Messenger pre všetkých majiteľov konzol PlayStation 4, ktorí sa aktívne angažujú v hernej komunite a pri hraní komunikujú so známymi a priateľmi. Ide o veľmi šikovný doplnok, pomocou ktorého je možné lepšie komunikovať a nepotrebujete k tomu nemotorné nástroje v konzole. Stačí vám váš smartfón a jednoducho sa môžete dohodnúť so všetkými vašimi známymi, kedy sa znovu stretnete pri hre a kedy vám to zasa nevyhovuje. Okrem toho bola vylepšená aj aplikácia pre samotnú konzolu, vďaka čomu napríklad stále vidíte, kedy sú vaši priatelia online a hrajú nejakú hru.

playstation-1 playstation-2 playstation-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Storehouse

Po veľkých úspechoch na platforme iOS prichádza aplikácia Storehouse aj na zariadenia s Androidom. Ide o šikovný nástroj na vytváranie unikátnych vizuálnych diel z fotografií, videí a textu. Výsledkom je stránka prístupná z akéhokoľvek prehliadača, ktorá ponúka koláž daných komponentov s veľmi pekným dizajnovým spracovaním. Je iba na vás, ako bude výsledok vyzerať a ovládanie aplikácie a celého procesu výroby takéhoto diela je veľmi jednoduché. Výsledky môžete zdieľať s priateľmi alebo na svojich osobných stránkach, vďaka čomu ide o skvelý nástroj napríklad na prezentovanie zážitkov z dovolenky či výletu. Využiť na to môžete aj také fotografie, ktoré by ste inak možno nikomu neukázali, no takto z nich viete vytvoriť veľmi pekný príbeh.

storehouse-1 storehouse-2 storehouse-3

Tap 2 Lock

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že by ste aj vy ocenili na svojom zariadení funkciu dvojitého poklepania pre rozsvietenie displeja a rovnaké gesto pre zamknutie telefónu? Takúto možnosť ponúkajú mnohí výrobcovia na svojich zariadeniach, no stále ešte nejde o samozrejmosť pri všetkých smartfónoch a tabletoch. Funkciu môžete získať inštaláciou alternatívnych ROM, no ak nie ste skúsený užívateľ, môže to byť pre vás problematické. Na všetkých zariadeniach je ale odteraz možné získať podobnú funkciu vďaka aplikácii Tap 2 Lock, ktorá ponúka presne to, čo by ste od nej čakali. Pri inštalácii je potrebné priradiť aplikácii administrátorské práva a následne si už môžete užívať jednoduché uzamykanie a odomykanie vášho zariadenia.

tap-2-lock-1 tap-2-lock-2 tap-2-lock-3

Verzia: 1.3.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.9
Aktuálna cena: Zdarma

Wake me up!

Novinkou v obchode Play je aj budík Wake me up!, ktorý je veľmi prepracovanou alternatívou pre aplikáciu, ktorú štandardne využívate. Ide o šikovný nástroj s množstvom funkcií a nastavení, vďaka ktorým si viete budíky prispôsobiť presne podľa svojich predstáv. Okrem plánovania a výberu melódie či obrázku a spôsobu vyzváňania si viete nastaviť budík aj cez aplikáciu Google Now. Tiež si viete budík naplánovať súvislými príkazmi, ktoré sú ale dostupné iba v angličtine. Na výber máte aj možnosť progresívneho stupňovania hlasitosti budenia či znižovania času pri viacnásobnom odkladaní budenia. Skrátka, nájdete tu množstvo možností a medzi nimi aj také, ktoré v konkurenčných aplikáciách dostupné nie sú.

wake-me-up-1 wake-me-up-2 wake-me-up-3

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

12.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+