MojAndroid

Delayed Lock

Medzi najzaujímavejšie funkcie nového systému Android 5.0 patrí funkcia Smart Lock, ktorá dokáže rozpoznať dôveryhodné miesta, siete, či zariadenia, ktoré sú indikátorom pre odstránenie nutnosti zadávania uzamykacieho vzoru, hesla alebo kódu pri odblokovaní zariadenia. Vďaka tomu nebudete musieť používať uzamykací vzor pri pripojení k známemu zariadeniu či sieti a používanie zariadenia bude jednoduchšie. Ak ale na vašom zariadení najnovší Android nemáte, pomôže vám aplikácia Delayed Lock.

Tá ponúka veľmi podobnú funkcionalitu, ako vstavaná funkcia v systéme Android Lollipop, no stiahnuť si ju môžete aj na staršie zariadenia. Okrem funkcie známych Bluetooth zariadení či vypnutí uzamykacieho vzoru pri pripojení k známym Wi-Fi sietiam umožňuje aplikácia aj zadať časový interval, vrámci ktorého nebude opätovne vyžadované heslo po odblokovaní telefónu. Všetky tieto funkcie ponúka titul Delayed Lock zadarmo počas prvých siedmych dní a následne je potrebné zakúpiť plnú verziu aplikácie za 1,99 EUR. Tiež berte na vedomie, že nie všetky funkcie sú plne kompatibilné so všetkými zariadeniami a pre niektoré funkcie sú potrebné práva ROOT.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Piktures

Názov tejto aplikácie síce pripomína slovíčko z testu angličtiny napísané druhákom na základnej škole, no dizajn aplikácie Piktures, naopak, vyzerá ako skutočné dielo majstra. Ide totiž o alternatívnu aplikáciu galérie, ktorej úlohou je oživiť tradičné mriežky s obrázkami usporiadané podľa úložného miesta či dátumu. Obrovskou výhodou aplikácie je najmä plná podpora gest, vďaka ktorým môže byť obrazovka dokonale využitá pre samotné obrázky a nemusí byť preplnená ovládacími prvkami tak, ako je to v niektorých podobných tituloch. Aj tu ale nájdete všetky funkcie, ktoré by ste od podobnej aplikácie očakávali, no pri bežnom používaní sú skryté a zobrazíte ich gestom potiahnutia zo strany. Obrázky tak môžete roztriediť podľa niekoľkých kategórií, no nechýba ani zaujímavý kalendár, ktorý zobrazí náhľad na zhotovené snímky. Veľmi užitočná funkcia zasa ponúka možnosť vybrať si veľkosť obrázku, keď sa ho chystáte zdieľať, čo vám pomôže ušetriť čas a dáta pri uploadovaní obrázku do mailu alebo správy. Aplikácia je v obchode Play zadarmo, no nájdete tu aj in-app nákupy.

piktures-1 piktures-2 piktures-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pill Reminder

Aplikácia s výstižným názvom neprekvapí svojou funkcionalitou, no určite zaujme moderným Material dizajnom, ktorým nedisponujú ani niektoré oveľa populárnejšie tituly. Narozdiel od niektorých podobných aplikácií, titul Pill Reminder nie je určený iba pre ženy, ktoré berú hormonálnu antikoncepciu. Aplikácia poslúži komukoľvek, kto musí v pravidelných intervaloch brať akékoľvek lieky. Do aplikácie je možné pridať niekoľko rôznych liekov a pre každý z nich nastaviť kedy je potrebné liek vziať, pridať môžete vlastnú farbu lieku, zvukové upozornenie či dokonca obrázok. Aplikácia vás potom, samozrejme, upozorní, aby ste na svoje lieky nezabudli a vy tak nemusíte celý deň myslieť na to, kedy ich znovu musíte zobrať. Jednoduché ovládanie pritom zvládnu aj starší užívatelia, ktorým by zložitejšia aplikácia mohla robiť problémy, no Pill Reminder ňou zrejme nebude a jej ovládanie zvládne naozaj každý.

pill-reminder-1 pill-reminder-2 pill-reminder-3

Verzia: 1.71
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.71
Aktuálna cena: Zdarma

REACHit

Lenovo prednedávnom predstavilo balíček svojich mobilných aplikácií, ktoré už na prvý pohľad zaujali svojimi funkciami. Je zrejmé, že nejde iba o bežné marketingové aplikácie určené na propagáciu značky, ale nájdu si reálnu využitie u mnohých užívateľov. Jednou z nich je aj aplikácia REACHit, ktorá slúži na prepojenie pevných a cloudových úložísk zo všetkých vašich zariadení a na ich jednoduchú správu. Vrámci aplikácie môžete takto spravovať pamäť vašich smartfónov, tabletov či počítačov a pristupovať ku všetkým môžete z ktoréhokoľvek z týchto zariadení. K dispozícii je aj webová aplikácia, vďaka ktorej môžete ku svojim zariadeniam získať prístup na diaľku aj z iného zariadenia, ktoré nemáte s aplikáciou prepojené. Vďaka aplikácií je potom možné prenášanie týchto súborov, kopírovanie či mazanie, ale aj zdieľanie na sociálnych sietiach. Aplikáciu si môžete stiahnuť z obchodu Play úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

REACHit lenovo REACHit lenovo-2

Straw

Veľmi zaujímavá aplikácia Straw rozširuje funkcionalitu smartfónov a tabletov a najviac zaujme zrejme tých užívateľov, ktorí kladú dôraz na názory svojho okolia. Aplikácia totiž slúži na rýchle vytváranie ankiet a ich zdieľanie na sociálnych sietiach. Jednoducho môžete prepojiť aplikáciu s Facebookom, Twitterom, Google+ či LinkedIn a na všetkých týchto platformách zdieľať svoje vytvorené ankety. Chcete vedieť, aký parfém si máte kúpiť? Spýtajte sa na sociálnych sietiach a sledujte, ktorá značka dostane najviac hlasov. Plánujete oslavu a chceli by ste vedieť, ktorý termín je najvhodnejší pre väčšinu vašich známych? V priebehu niekoľkých sekúnd môžete vytvoriť anketu, ku ktorej sa môžu vyjadriť vaši známy. Ide o veľmi zaujímavý nápad, ktorý má v súčasnom svete určite svoje využitie, aj keď takýto spôsob komunikácie je možno netradičný, no jeho benefity sú zrejmé.

straw-1 straw-2 straw-3

Verzia: 2.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.7
Aktuálna cena: Zdarma

Voice Recorder

Ak patríte medzi užívateľov, ktorí využívajú svoje mobilné zariadenie na nahrávanie zvukových nahrávok, zrejme ste už dávno prestali používať predinštalovanú aplikáciu od výrobcu. Tieto aplikácie sú spravidla veľmi jednoduché s minimom funkcií, keďže nahrávanie zvukových stôp dnes nepatrí medzi časté využitie smartfónov a tabletov. Táto funkcia tu ale stále je a niektorí užívatelia ju radi využívajú. Pre maximalizovanie efektivity pri nahrávaní je určená aplikácia Voice Recorder. Tá ponúka veľmi prehľadné a elegantné prostredie, no oveľa zaujímavejšie je množstvo funkcií, ktoré sa ukrýva pod povrchom. K dispozícii sú až štyri úrovne kvality nahrávky, rôzne druhy filtrovania vzťahujúce sa k rôznym podmienkam okolitého hluku, ďalšie zaujímavé softvérové vylepšenia pre výslednú nahrávku a mnohé ďalšie. Všetky nahrávky sú následne uložené v prehľadnom zozname, vďaka čomu pomôže aplikácia každému žurnalistovi alebo komukoľvek, kto funkcie diktafónu na svojom mobilnom zariadení využíva.

voice-recorder-3 voice-recorder-2 voice-recorder-1

Verzia: 2.104
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.104
Aktuálna cena: Zdarma

2.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+