MojAndroid

1Wall

Prvou aplikáciou v našom výbere je 1Wall. Aj v tomto prípade ide o aplikáciu, ktorá ponúka pozadia pre vaše Android zariadenie. Tento titul sa ale na celý problém pozerá inak. V databáze síce nenájdete až tak veľa obrázkov, no všetky, ktoré tu sú, sú špeciálne optimalizované pre mobilné zariadenia. To znamená, že ich tvorcovia počítali s tým, že budú použité ako pozadia na telefónoch a tabletoch. Vďaka tomu budete vedieť lepšie aranžovať ikony na domovskej obrazovke. Pomôžu vám špeciálne rozmazané pozadia, ktoré nechajú vyniknúť tvar a text ikon, alebo pozadia s takou kompozíciou objektov, ktorá nebude ikony zakrývať. Aplikácia určite stojí za vyskúšanie, keďže je v obchode Play dostupná úplne zadarmo.

Chrome Canary

Google to so svojimi aplikáciami myslí vážne. Svedčí o tom aj fakt, že v súčasnosti má v obchode Play už štyri rôzne verzie prehliadaču Chrome – klasickú plnú verziu, Beta verziu, Dev verziu a po novom aj Chrome Canary. Táto verzia ale nie je vôbec testovaná a Google absolútne negarantuje jej stabilitu. Na druhej strane, dostáva časté aktualizácie s najnovšími funkciami a opravami. Google uvádza, že aplikácia môže získať až 7 aktualizácií týždenne v objeme až 100 MB. Aj preto je aplikácia určená iba pre pokročilých používateľov či vývojárov. Prostredníctvom nej tiež môžete pomáhať Google opraviť aktuálne nedostatky, aby sa do ďalších verzií prehliadača už nedostali.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Flychat

Šikovná aplikácia Flychat prináša známu funkcionalitu chatových hlavičiek z Facebook Messengeru aj do ostatných komunikačných aplikácií. Okrem toho, že môžete takto zjednodušiť chatovanie s väčšinou populárnych aplikácií, ponúka titul aj zaujímavé nastavenia a možnosti. Flychat funguje s aplikáciami WhatsApp, Hangouts, Facebook Messenger, Telegram, Textra, Trheema, Skype, Line, Twitter a Plus Messenger. Tým umožní zobraziť na obrazovke plávajúcu bublinu s chatom, pričom každá aplikácia má vlastnú bublinu. Medzi jednotlivými konverzáciami v rámci jednej aplikácie môžete prepínať jednoduchým gestom potiahnutia do strany. Aplikácia je k dispozícii zadarmo, no za 1,19 EUR môžete získať jej plnú verziu. Tá odstráni reklamy a umožní vám meniť veľkosť a farbu chatovacích hlavičiek a ešte lepšie si tak celú aplikáciu prispôsobiť podľa vlastných predstáv.

Verzia: 1.11.RC2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.11.RC2
Aktuálna cena: Zdarma

InstaSave

Sociálna sieť Instagram neustále rastie. Iba nedávno sprístupnila používateľom možnosť priblížiť si fotografie a zobraziť tak ich detaily. Ešte stále ale nie je možné ukladať si fotografie do vášho smartfónu. To ale sprístupňuje šikovná aplikácia InstaSave. Tá vám umožňuje prezerať si vaše, ale aj cudzie fotografie a jednoducho ich uložiť do pamäte vášho zariadenia. Aplikácia dokonca zvládne aj ukladanie videí. Samozrejme, pri používaní aplikácie dbajte na autorské práva jednotlivých fotografií. Vieme si ale predstaviť túto aplikáciu ako skvelý nástroj na stiahnutie vlastných fotografií, ktoré už nemáme uložené v zariadení.

Tapety

Druhou aplikáciou od Google v našom tohtotýždennom výbere je aplikácia Tapety. Tá je pohľadom Google na problém pozadí na obrazovkách smartfónov a tabletov. Takýchto aplikácií existuje celé kvantum, no až doteraz nebola k dispozícii takáto oficiálna aplikácia od Google. Teraz je už ale na svete a ponúka všetky zaujímavé funkcie, ktoré by ste od nej mohli očakávať. To znamená bohatú databázu obrázkov, pravidelnú zmenu tapiet či možnosť nastaviť si rozdielne tapety na zamknutej a domovskej obrazovke. Posledná funkcia ale funguje iba na zariadeniach so systémom Android 7.0 Nougat.

Verzia: 1.3.169416333
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.169416333
Aktuálna cena: Zdarma

WiFox

Stalo sa vám niekedy, že ste sa ocitli v odletovej hale na zahraničnom letisku a nemohli ste sa pripojiť k žiadnej dostupnej Wi-Fi sieti? Alebo ste za pripojenie museli platiť často nemalé peniaze? Tieto problémy teraz rieši šikovná aplikácia WiFox. Tá ponúka zoznam verejných, ale aj zabezpečených Wi-Fi sietí na letiskách po celom svete. Nájdete tu aj heslá k sieťam, ku ktorým by ste inak prístup nemali. Skvelou vlastnosťou aplikácie je, že neustále aktualizovaná. To aj vďaka samotným používateľom, ktorí môžu bez problémov prispieť údajmi o ďalšej sieti a podeliť sa tak o ne s ostatnými používateľmi po celom svete. Urobiť tak môžete aj vy – stačí, keď na tomto odkaze pridáte komentár s informáciami o sieti, ktorá ešte v databáze aplikácie nie je. Tá je k dispozícii aj vo webovej verzii, no na Android si ju môžete stiahnuť za 2,09 EUR. Výhodou ale bude, že všetky informácie o sieťach budete mať v telefóne k dispozícii aj bez pripojenia k internetu.

Verzia: 23.0
Aktuálna cena: 2,19 €
Verzia: 23.0
Aktuálna cena: 2,19 €

22.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+