MojAndroid

Framelapse

Mnohí z vás sa už zrejme stretli s Timelapse videami, ktoré sú v podstate zhluky fotografií zhotovených v určitom časovom intervale. Pospájané fotografie potom pôsobia ako video s nízkou frekvenciou snímok. Takýmto spôsobom sa zvyknú zaznamenávať dlhšie trvajúce udalosti, ako napríklad východ slnka, sneženie, rozkvitanie kvetu a pod. Majitelia zariadení so systémom iOS môžu natáčať takéto videá vďaka aplikácií Hyperlapse, pre fanúšikov Androidu je určený titul Framelapse.

Aplikácia Framelapse teda prináša funkcionalitu populárneho titulu z konkurenčnej platformy aj na zariadenia so systémom Android. Jej hlavnou výhodou je veľmi jednoduché prostredie s intuitívnym ovládaním, ako aj možnosť ukladania videí vo formáte .mp4 priamo do galérie. K dispozícii sú aj ďalšie funkcie, ako zoom či automatické zaostrovanie. Všetky tieto funkcie sú pritom súčasťou bezplatnej verzie, no za 2,31 € môžete získať aj ďalšie prémiové možnosti vrámci platenej Pro verzie.

Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 4.0
Aktuálna cena: 3,19 €
Verzia: 4.0
Aktuálna cena: 3,19 €

MyScript Smart Note

Písanie poznámok na mobilných zariadeniach má niekoľko výhod. Patria medzi ne automatická synchronizácia s ďalšími zariadeniami, možnosť kategorizovať a triediť poznámky a ukladať ich do pamäte takmer neobmedzené množstvo. Pre väčšinu užívateľov je hlavnou nevýhodou samotné zadávanie textu pomocou softvérovej klávesnice, a tak mnohí majitelia tabletov a zariadení s väčšou obrazovkou s obľubou používajú stylusy. Pre nich je určená aj aplikácia MyScript Smart Note, ktorá ponúka pokročilé funkcie na úpravu a prácu s ručne písanými poznámkami.

Aplikácia ponúka pokročilé algoritmy na rozpoznávanie textu, vďaka ktorým budú vami napísané slová vnímanú skutočne ako slová a nie ako obrázky. Táto skutočnosť posúva možnosti využitia aplikácie na novú úroveň. S textom v poznámkach totiž môžete manipulovať tak, ako s textom písaným na počítači či pomocou klávesnice na mobilnom zariadení. Vo svojich poznámkach môžete vyhľadávať zadané heslá, poznámky môžete jednoducho upravovať, vybrané heslá môžete nechať vyhľadať na internete a dokonca môžete celý text prekonvertovať na digitálnu formu. Ak teda vlastníte tablet so stylusom, možno práve apliácia MyScript Smart Note je pre vás tá pravá. Aplikácia je v obchode Play zadarmo, no ponúka upgrade na Pro verziu, ktorý pridá niektoré prémiové funkcie.

Offtime

Ak trávite príliš veľa času prácou so svojím mobilným zariadením, môže sa stať, že postupne budete stále menej a menej produktívni. Práve v takýchto prípadoch je vhodná aplikácia Offtime, ktorá pomáha odnaučiť sa od ustavičného kontrolovania svojho smartfónu či trávenia množstva času používaním aplikácií, ktoré znižujú našu produktivitu v práci.

offtime-1offtime-2 offtime-4

Aplikácia ponúka okrem iného aj detailný prehľad používania vášho zariadenia. Okrem informácie o tom, koľkokrát ste za deň skontrolovali svoj smartfón, máte k dispozícii aj  štatistiky používania jednotlivých aplikácií a funkcií zariadenia. Najužitočnejšou súčasťou aplikácie je režim offline, ktorý vypne množstvo aktivít smartfónu a ponechá zapnuté iba tie najdôležitejšie. Okrem toho si môžete sami nastaviť, kto sa vám môže počas použitia tohto režimu dovolať, a tak nezmeškáte žiadne dôležité upozornenia. Po opätovnom uvedení smartfónu do plnej prevádzky sa všetky zmeškané udalosti a upozornenia zobrazia v prehľadnom zozname, vďaka ktorému vám bude trvať iba niekoľko sekúnd, kým sa zorientujete v tom, čo ste počas svojej neprítomnosti zmeškali.

Verzia: v.kit.3.0.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v.kit.3.0.11
Aktuálna cena: Zdarma

ShutApp

Smartfóny sú smartfónmi aj vďaka tomu, že je na nich možné spustiť veľké množstvo aplikácií. Negatívnou stránkou tejto skutočnosti je to, že mnohí užívatelia inštalujú aplikácie rad za radom a zbytočne tak zahlcujú pamäť svojho zariadenia a v niektorých prípadoch aj výrazne skracujú životnosť batérie na jedno nabitie. Brániť sa proti tomu dá pravidelným odinštalovaním zbytočných aplikácií, ale aj inými pomôckami. Patrí medzi ne napríklad ShutApp – nástroj, pomocou ktorého je možné prispôsobiť aktivitu jednotlivých aplikácií vlastným potrebám.

shutapp-1 shutapp-2 shutapp-3

Aplikácia ponúka niekoľko funkcií na správu nainštalovaných aplikácií. Jedným ťuknutím je možné zavrieť všetky aplikácie bežiace na pozadí. Podrobný prehľad využívania batérie umožní odhaliť aplikácie, ktoré sú najnáročnejšie na energiu a obmedziť ich činnosť alebo ich úplne odinštalovať. Pre jednotlivé aplikácie je možné vypnúť pripojenie k dátam na pozadí a výrazne tak znížiť nároky na batériu. Ak vás niektoré aplikácie vyrušujú svojimi upozorneniami, v aplikácii ShutApp je možné tieto upozornenia pre jednotlivé aplikácie vypnúť. K dispozícii je aj Whitelist, do ktorého môžete pridať aplikácie, ktoré nechcete ovplyvňovať týmito obmedzeniami. ShutApp síce neponúka žiadnu revolučnú funkcionalitu, no nájdeme tu prehľadné prostredie a mnohé užitočné nástroje na správu aplikácii, ktoré sú v tomto prípade na jednom mieste a nie je k nim potrebných viacero aplikácií či nastavení v zariadení.

Verzia: 2.78
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.78
Aktuálna cena: Zdarma

SureMote

V obchode Play nájdeme množstvo aplikácií, ktoré sú určené pre zariadenia s infra-červeným portom. Pomocou neho a príslušnej aplikácie je možné jednoducho ovládať zariadenia v domácnosti a vyhnúť sa tak neustálym problémom s hľadaním správneho diaľkového ovládača. Aplikácia SureMote ponúka presne túto funkcionalitu, ale od svojich konkurentov sa aj odlišuje. Umožňuje totiž ovládať zariadenia v domácnosti pomocou IR portu, ale zároveň aj pomocou Wi-Fi. Vďaka tomu budete mať k dispozícii vždy tie funkcie a nástroje na ovládanie, ktoré sú pre dané zariadenie najpraktickejšie. Aplikácia umožňuje aj vytvoriť si jeden systém z viacerých zariadení, ktorý je potom možné zapnúť jednoduchým stlačením jedného tlačidla. Okrem televízií, satelitných prijímačov a DVD prehrávačov ale môžete ovládať aj moderné inteligentné žiarovky, pričom aj v tomto prípade sa na displeji vášho zariadenia zobrazia príslušné ovládacie prvky určené presne pre tento typ zariadení.

Verzia: 4.14.98
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.14.98
Aktuálna cena: Zdarma

What To Wear

Pre nežnejšiu časť užívateľov systému Android je určená aplikácia What To Wear. Jej primárnym účelom je odstrániť nekonečné problémy žien a dievčat ohľadne toho, čo si na ďalší deň oblečú. Hoci aplikácia nedokáže odstrániť nerozhodnosť z myslí nežnejšieho pohlavia, aspoň sčasti dokáže urýchliť proces vyberania ošatenia. Využíva k tomu princíp jednoduchej galérie, do ktorej si pridáte fotografie jednotlivých kúskov odevu. Tie roztriedite na vrchnú časť, spodnú časť a topánky, pričom vždy vyberiete aj farbu oblečenia. Na základe toho bude možné jednoducho si zobraziť celé outfity priamo na displeji smartfónu. V pamäti zariadenia potom budete mať k dispozícii celý váš šatník a šaty na ďalší deň si môžete vybrať napríklad aj po ceste domov z práce. Ušetríte tak niekedy aj desiatky minút, ktoré by ste inak strávili pred zrkadlom zamieňaním jednotlivých častí odevu za iné. Autor aplikácie prisľúbil v ďalšej verzii aj integráciu so sociálnymi sieťami Facebook a Instagram, vďaka čomu bude možné zdieľať vami vytvorené outfity so svojimi priateľmi.

IMG_0934 IMG_0935 IMG_0938

Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
7.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+