MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 2. týždeň 2018
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 1. týždeň 2018

Google Duo – volania mimo aplikáciu

Kým aplikácia Google Allo bola určená predovšetkým na textovú komunikáciu, Duo prináša zvukové a video hovory cez internet, čím potenciálne môžete ušetriť vaše voľné minúty u operátora. Doteraz však bolo možné volať len kontaktom, ktoré majú podobne ako vy, aktívnu aplikáciu Duo. Nová aktualizácia prináša možnosť telefonovať aj kontaktom mimo aplikácie a to prostredníctvom funkcie “Ukážka aplikácie.” To umožní používateľom vyskúšať si prostredie aplikácie a rozhodnúť sa, či si ju následne chcú nainštalovať alebo nie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Google Arts and Culture

Aplikácia Arts and Culture ako už názov napovedá slúži ako taká encyklopédia o umení a kultúre. Nájdete v nej fotografie obrazov, sôch, pamiatok. Môžete si prečítať články o umení a kultúre. Najnovšia pridaná funkcia je ale ešte zaujímavejšia. V poslednej verzii aplikácie stačí prelistovať hlavnú ponuku na koniec k položke Is your portrait in a museum?, čím sa spustí fotoaparát a po odfotografovaní vašej tváre aplikácia s pomocou rozpoznávacieho systému od Google ju priradí k nejakému historickému obrazu. A často je výsledok je skôr úsmevný.

Verzia: 6.1.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.1.9
Aktuálna cena: Zdarma

Launcher zo Xiaomi Mi A1

Pred dvoma rokmi sa prvýkrát objavili prvé telefóny projektu Android One spoločnosti Google. Projekt mal za cieľ priniesť lacné Android telefóny aj do rozvojových krajín. Aj z toho dôvodu ich hardware za moc nestál. Neskôr sa telefóny dostali aj do Európy a minulý rok sa dokonca objavil prvý skutočne dobre vybavený Android One telefón Xiaomi Mi A1. Používateľ s nickom AmirZ teraz vyextraktoval Android One Launcher práve z tohto modelu.

Launcher má dokonca funkčný Google Now, ktorý bežne na iných zariadeniach kvôli ochrane Googlu nefungoval. Rovnomenný používateľ v minulosti vyextrahoval aj Pixel Launcher z nových Pixelov a teraz dáva možnosť vybrať si z oboch launcherov a postup zverejnil na XDA. Launcher si môžete stiahnuť na nasledujúcom odkaze.

Android správy – Štandard Jibe RCS a Huawei

Ešte v roku 2015 sme vás informovali o tom, že už čoskoro by mal nastať koniec klasickým SMS správam a objaviť by sa mal nový štandard RCS. Z nadstavby EMUI by však už čoskoro mala zmiznúť aplikácia na SMS od Huawei a nahradiť by ju mali Android Správy od Google. Tento krok nielenže odstráni duplicitnú aplikáciu s tým istým účelom zo systému EMUI, ale pomôže Google v snahe spopularizovať nový komunikačný štandard RCS. Spolu s Google chce Huawei ponúkať operátorom možnosť využívania služby Jibe RCS práve prostredníctvom aplikácie Android Správy. Toto partnerstvo by tak malo vyústiť do väčšej osvety okolo RCS a snáď aj do vyššej miery adopcie operátormi.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

WhatsApp Business

Novinka sa od klasickej WhatsApp aplikácie líši možnosťou vytvárať biznis profily, ktoré prípadným komunikujúcim zákazníkom alebo obchodným partnerom zobrazia informácie o spoločnosti alebo jej adresu (aj emailovú a webovú). Ďalšími funkciami sú nástroje správ, kde nechýba možnosť rýchlych odpovedí, uvítacích správ, automatických odpovedí pri nedostupnosti alebo celkových štatistík poslaných správ.

Zatiaľ je aplikácia WhatsApp Business dostupná len pre systém Android a to len v určitých krajinách: Indonézia, Taliansko, Mexiko, Veľká Británia a samozrejme USA. Na ďalšie trhy by sa mala dostať v najbližších týždňoch.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
21.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+