TOP Android aplikácie týždňa | 2. týždeň 2018

13. januára 2018 0

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

TIP:TOP Android aplikácie týždňa | 1. týždeň 2017 TIP:TOP Android aplikácie týždňa | 50. týždeň 2017

Sygic Alcohol Calculator

Aplikácia Sygic je optimalizovaná pre dotykové displeje Sync 3 AppLink vo vozidlách značky Ford, ktoré využívajú technológiu Smart Device Link (SDL) tohto výrobcu automobilov. Keď vodič nastúpi do vozidla Ford a spustí infotainment systém Sync 3 po 22:00, aplikácia sa ho spýta, či pil alkohol. Ak je odpoveď kladná, na dotykovej obrazovke sa zobrazia štyri jednoduché otázky: pohlavie vodiča, hmotnosť, počet vypitých nápojov a čas od posledného nápoja. Na základe týchto odpovedí aplikácia rozhodne, či je pre vodiča bezpečné šoférovať.

Sygic: GPS Navigácia a Mapy
VeľkosťLíši sa v závislosti od zariadenia
VerziaLíši sa v závislosti od zariadenia
CenaZadarmo
Inštalovať

Prevod textu na reč od Google

V poslednej aktualizácii pre titul Prevod textu na reč od Google pribudla okrem nášho jazyka aj estónčina a rumunčina. Slovenský jazyk však funguje veľmi dobre a pri našom testovaní bola intonácia veľmi prirodzená a presná. Okrem toho, niektoré aspekty tejto funkcie si môžete nastaviť priamo vo vašom smartfóne. V nastaveniach nájdite položku Jazyk a vstup a tu vyberte Prevod textu na reč. Ak máte v telefóne nastavený ako hlavný jazyk slovenčinu a už sa vám stiahla aktualizácia pre aplikáciu Prevod textu na reč, okamžite by ste mali mať dostupné všetky funkcie s tým spojené.

Prevod textu na reč Google
VeľkosťLíši sa v závislosti od zariadenia
VerziaLíši sa v závislosti od zariadenia
CenaZadarmo
Inštalovať

Firefox a ChromeOS aktualizácia

Jedna z najpopulárnejších aplikácií pre prehliadanie internetu, akou Firefox rozhodne je, prináša aktualizáciu na verziu 57.0.4. Ide o aktualizáciu, ktorá sa tak stane súčasťou viacerých vylepšení prehliadača s názvom “Firefox Quantum.” Dôvodom aktualizácie je najmä bezpečnosť pred ohrozeniami Spectre a Meltdown. Z rovnakých dôvodov prichádza aktualizácia bezpečnosti aj v rámci aktualizácie 63.0.3239.86 stabilnej verzie ChromeOS. Ak vaše zariadenie nebolo aktualizované, pravdepodobne sa tak stane už v najbližších dňoch.

Firefox Browser for Android
VeľkosťLíši sa v závislosti od zariadenia
VerziaLíši sa v závislosti od zariadenia
CenaZadarmo
Inštalovať

7 Weeks

Aplikácia s vedeckým základom, ktorá by vám nemala pomôcť iba dodržať predsavzatia, ale skutočne získať pozitívny návyk. V knihe The Power of Habit od spisovateľa Charlesa Duhigga sa hovorí o tom, že aby ste si osvojili nový návyk, potrebujete na to približne sedem týždňov. Aplikácia 7 Weeks vám teda pomôže dodržiavať predsavzatia po dobu 49 dní. Znovu si môžete sledovať viac činností súčasne a nemusí ísť iba o konkrétne aktivity, ale aj o odvykanie od niečoho. Tiež platí, že ak vydržíte sedem týždňov bez nejakého zlozvyku, je veľmi pravdepodobné, že si k nemu vybudujete trvalejšiu imunitu. Aplikácia ale ponúka aj pekné prostredie a jednoduché farebné rozlišovanie predsavzatí pre vyššiu prehľadnosť.

Habitica

Slovné spojenie “škola hrou” môžeme v prenesenom význame aplikovať aj na aplikáciu Habitica. Tá vám pomôže dodržiavať zvyky, alebo jednoducho dokončovať vaše úlohy. Za všetky splnené povinnosti však získavate bonusy a vylepšenia a napredujete vo fiktívnej hre, okolo ktorej je aplikácia postavená. Za dokončené úlohy môžete získať lepšie brnenie či schopnosti a lepšie tak porazíte neúprosných súperov, ktorí na vás v hre čakajú. Výhodou aplikácie je, že ju môžete použiť na zaznamenávanie tradičných úloh, ale aj pri opakujúcich sa činnostiach, čo vám pomôže lepšie dodržiavať stanovené predsavzatia.

Habitica
Veľkosť 4,3M
Verzia 0.0.23
CenaZadarmo
Inštalovať
Zapojte sa do diskusie (0)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
Diskusia k článku

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: