MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 1. týždeň 2017
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 50. týždeň 2017

Sygic Alcohol Calculator

Aplikácia Sygic je optimalizovaná pre dotykové displeje Sync 3 AppLink vo vozidlách značky Ford, ktoré využívajú technológiu Smart Device Link (SDL) tohto výrobcu automobilov. Keď vodič nastúpi do vozidla Ford a spustí infotainment systém Sync 3 po 22:00, aplikácia sa ho spýta, či pil alkohol. Ak je odpoveď kladná, na dotykovej obrazovke sa zobrazia štyri jednoduché otázky: pohlavie vodiča, hmotnosť, počet vypitých nápojov a čas od posledného nápoja. Na základe týchto odpovedí aplikácia rozhodne, či je pre vodiča bezpečné šoférovať.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

Prevod textu na reč od Google

V poslednej aktualizácii pre titul Prevod textu na reč od Google pribudla okrem nášho jazyka aj estónčina a rumunčina. Slovenský jazyk však funguje veľmi dobre a pri našom testovaní bola intonácia veľmi prirodzená a presná. Okrem toho, niektoré aspekty tejto funkcie si môžete nastaviť priamo vo vašom smartfóne. V nastaveniach nájdite položku Jazyk a vstup a tu vyberte Prevod textu na reč. Ak máte v telefóne nastavený ako hlavný jazyk slovenčinu a už sa vám stiahla aktualizácia pre aplikáciu Prevod textu na reč, okamžite by ste mali mať dostupné všetky funkcie s tým spojené.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Firefox a ChromeOS aktualizácia

Jedna z najpopulárnejších aplikácií pre prehliadanie internetu, akou Firefox rozhodne je, prináša aktualizáciu na verziu 57.0.4. Ide o aktualizáciu, ktorá sa tak stane súčasťou viacerých vylepšení prehliadača s názvom “Firefox Quantum.” Dôvodom aktualizácie je najmä bezpečnosť pred ohrozeniami Spectre a Meltdown. Z rovnakých dôvodov prichádza aktualizácia bezpečnosti aj v rámci aktualizácie 63.0.3239.86 stabilnej verzie ChromeOS. Ak vaše zariadenie nebolo aktualizované, pravdepodobne sa tak stane už v najbližších dňoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

7 Weeks

Aplikácia s vedeckým základom, ktorá by vám nemala pomôcť iba dodržať predsavzatia, ale skutočne získať pozitívny návyk. V knihe The Power of Habit od spisovateľa Charlesa Duhigga sa hovorí o tom, že aby ste si osvojili nový návyk, potrebujete na to približne sedem týždňov. Aplikácia 7 Weeks vám teda pomôže dodržiavať predsavzatia po dobu 49 dní. Znovu si môžete sledovať viac činností súčasne a nemusí ísť iba o konkrétne aktivity, ale aj o odvykanie od niečoho. Tiež platí, že ak vydržíte sedem týždňov bez nejakého zlozvyku, je veľmi pravdepodobné, že si k nemu vybudujete trvalejšiu imunitu. Aplikácia ale ponúka aj pekné prostredie a jednoduché farebné rozlišovanie predsavzatí pre vyššiu prehľadnosť.

Verzia: 3.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Habitica

Slovné spojenie “škola hrou” môžeme v prenesenom význame aplikovať aj na aplikáciu Habitica. Tá vám pomôže dodržiavať zvyky, alebo jednoducho dokončovať vaše úlohy. Za všetky splnené povinnosti však získavate bonusy a vylepšenia a napredujete vo fiktívnej hre, okolo ktorej je aplikácia postavená. Za dokončené úlohy môžete získať lepšie brnenie či schopnosti a lepšie tak porazíte neúprosných súperov, ktorí na vás v hre čakajú. Výhodou aplikácie je, že ju môžete použiť na zaznamenávanie tradičných úloh, ale aj pri opakujúcich sa činnostiach, čo vám pomôže lepšie dodržiavať stanovené predsavzatia.

Verzia: 1.4.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.3
Aktuálna cena: Zdarma
13.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+