MojAndroid

Herný žáner Stratégie sa zrejme vždy bude spájať s počítačmi. Vďaka dostatočne výkonným mobilným zariadeniam a šikovným vývojárom je však čoraz viac strategických hier dostupných aj pre mobilné operačné systémy. V našom výbere TOP 5 Android Hier sme sa do kategórie Stratégie naposledy pozreli vlani v lete. Odvtedy ale boli predstavené mnohé nové tituly a mnohé staršie boli aktualizované a získali si nových fanúšikov. Dnes si preto predstavíme ďalších päť hier z kategórie Stratégie.

Alien Creeps

Najobľúbenejšou stratégiou za poslednú dobu je v obchode Play hra Alien Creeps. Ide o tower-defense hru s veľmi peknou grafikou. Vašou úlohou bude ochrániť zem pred inváziami nepriateľských mimozemšťanov. K dispozícii vám budú tri herné režimy a množstvo ďalších skvelých prvkov. V hre budete musieť rozostaviť obranné veže strategicky, pričom často vám bude problémy robiť aj členitý terén. Postupom času budete tiež musieť uvažovať nad tým, aké nové veže postavíte a ktoré z už postavených si vylepšíte. K dispozícii vám budú aj silní hrdinovia, ktorí vám pomôžu v najkrajnejších situáciách. Hra je v obchode Play k dispozícii zadarmo, no ako to už pri podobných strategických hrách býva, k dispozícii vám budú aj mikrotransakcie.

Verzia: 2.22.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.22.2
Aktuálna cena: Zdarma

Doomsday Preppers

Hra Doomsday Preppers bola vytvorená na základe rovnomennej relácie kanálu National Geographic. Vašou úlohou bude postaviť kvalitný bunker, ktorý vás ochráni pred apokalypsou. Bunker budete stavať v podzemí, pričom postupne budete pridávať ďalšie a ďalšie podzemné poschodia. Úlohy sa vám budú postupne zobrazovať a budú naväzovať na to, čo ste postavili pred tým. V hre budete musieť zdokonalovať jednotlivé poschodia, kupovať a stavať nové objekty, pričom k hre pravidelné vychádzajú nové aktualizácie, ktoré sa postarajú o dostatok originálnej zábavy. Aj v tomto prípade ide o hru, ktorá je k dispozícii zdarma, no mikrotransakcie sú k dispozícii pre urýchlenie rozvoja vášho bunkra.

Verzia: 130.48.08
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 130.48.08
Aktuálna cena: Zdarma

Jungle Heat: Weapon of Revenge

Ďalšou hrou v našom výbere je titul Jungle Heat: Weapon of Revenge. Ide o multiplatformovú strategickú hru, ktorú môžete hrať na mobilnom zariadení, ale aj v prostredí prehliadača na počítači. Vašou úlohou bude získavať bohatstvá z tropickej oblasti, v ktorej sa nachádzate a odolávať pritom nepriateľom, ktorí vám v tom chcú zabrániť. Ide o bojovú stratégiu, kde hlavnú úlohu bude zohrávať vaše plánovanie jednotlivých bojov. K dispozícii budete mať množstvo druhov jednotiek, ale aj špeciálnych hrdinov, ktorí vám pomôžu v bojoch. Aj v tomto prípade ide o typickú mobilnú stratégiu, kde zohrávajú úlohu aj nákupy v aplikácii.

Verzia: 2.0.17
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.17
Aktuálna cena: Zdarma

Heroes of Order & Chaos

Ak patríte medzi fanúšikov hier Dota, titul Heroes of Order & Chaos sa vám zrejme bude pozdávať. Ide o strategickú hru typu Multiplayer Online Battle Arena (MOBA), kde budete hrať v zápasoch 3v3 alebo 5v5. Na výber máte až 52 jedinečných hrdinov, pričom v nových aktualizáciách často pribúdajú ďalší. Každý z hrdinov má svoje jedinečné schopnosti, ktoré je navyše možné ďalej rozvíjať. Vďaka tomu môžete kombinovať svoje schopnosti so schopnosťami vašich spoluhráčov a vytvárať jedinečné kombinácie. Ide tak o zaujímavú obdobu podobných hier známych z počítačov a pre niekoho možno aj o skvelú príležitosť zoznámiť sa s týmto druhom online hier. Aj v tomto prípade ide o titul, ktorý je k dispozícii zadarmo a ponúka mikrotransakcie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Star Wars: Galactic Defense

Dnešný výber najlepších strategických hier uzatvárame titulom Star Wars: Galactic Defense. Aj v tomto prípade ide o tower defense hru, no tentokrát sa budete nachádzať v známom prostredí Hviezdnych vojen. Hneď na začiatku hry si budete musieť vybrať, či chcete bojovať na svetlej, alebo temnej strane Sily. Vďaka tomu môžete boje zažiť z oboch strán a vyskúšať tak viacero herných štýlov. Aj v tomto prípade budete ničiť nepriateľské jednotky svojimi vežami, ktoré musíte strategicky budovať a zdokonaľovať. K dispozícii je aj režim pre hru s priateľmi online a množstvo ďalších zaujímavých možností. Hra má v obchode Play zmiešané reakcie hráčov, no ak patríte medzi fanúšikov Star Wars, určite by ste ju mali aspoň vyskúšať.

star-wars-1 star-wars-2

13.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+