MojAndroid

V dnešnom pokračovaní seriálu TOP 5 Android Hry si predstavíme ďalších päť populárnych pretekárskych hier. V minulosti sme sa venovali tejto kategórii už dvakrát – vo februári a v júli tohto roka. V týchto článkoch nájdete dve pätice populárnych hier, ktoré už dlhšiu dobu kraľujú rebríčkom obľúbenosti v obchode Play. Dnes sa preto pozrieme možno aj na trochu menej tradičné hry a na svoje si tak prídu aj fanúšikovia iných variant pretekov.

Angry Birds Go!

Titul Angri Birds od štúdia Rovio netreba zrejme nikomu predstavovať. Táto hra spopularizovala smartfóny natoľko, že niektorí užívatelia si kupovali nový telefón iba kvôli tomu, aby si mohli zahrať hru s nahnevanými vtákmi. Strieľať ich z praku je síce zábavné, ale postupom času to väčšinu hráčov omrzí. V štúdiu Rovio sa preto rozhodli, že rozhnevaných vtákov prinesú aj v inej pozícii, a tak vznikla hra Angry Birds Go!, v ktorej sa ocitnete v neľútostných animovaných pretekoch.

Angry Birds Go Android hry Angry Birds Go Android hry

V prvej 3D hre od štúdia Rovio si pritom môžete zahrať za vtáky aj prasiatka, no vašou úlohou bude vždy prísť do cieľa ako prvý. Počas pretekov budete zbierať mince, za ktoré si budete môcť neskôr kupovať rôzne vylepšenia. Tými potom môžete zvýhodniť svoju pozíciu počas pretekov, alebo zdiskreditovať svojich súperov. Hra je veľmi zábavná a ponúka aj peknú kreslenú grafiku. V tomto prípade ide o ten typ hry, keď sa vám postupne míňa palivo a musíte počkať na ďalšie a aj preto hrajú aj v tomto prípade podstatnú úlohu nákupy v aplikácii. Inak je ale titul Angry Birds Go! v obchode Play zadarmo a vyskúšať si ho môžete aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 2.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Beach Buggy Blitz

Veľmi podarená hra Beach Buggy Blitz zaujme jednoduchým ovládaním, peknou animovanou grafikou a vtipným spracovaním. V hre sa ocitnete v bugine a so súpermi sa budete pretekať na pláži, pričom tu nájdete veľké množstvo rozmanitých tratí. Vďaka tomu bude hra zaujímavá a aj po dlhšom hraní vás neomrzí. Hoci nejde o hru, ktorá by sa chcela podobať na reálne preteky, grafické spracovanie je spolu s hudobnou stránkou hry veľmi dobre prepojené.

beach-buggy-2 beach-buggy-1

Dôležitou súčasťou hry je aj možnosť ničiť prostredie okolo vás. K tomu treba prirátať aj možnosť narážať do morských živočíchov či vtákov, čo hre dodáva zaujímavý a vtipný charakter. Vašou úlohou v hre je dostať sa po najbližší kontrolný bod v stanovenom čase, v čom vám budú brániť práve rôzne morské živočíchy a iné prekážky na trati. Po chvíľke zvykania si na ovládanie ale nebudete mať s hrou žiaden problém. Postupným zbieraním ďalších mincí získate možnosť vylepšovať svoje auto, ako aj postavu v ňom sediacu. Pre urýchlenie progresu v hre môžete použiť aj nákupy v aplikácii, bez ktorých sa ale pravdepodobne zaobídete a užijete si túto hru, ktorá je inak v obchode Play úplne zadarmo.

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Need for Speed: Most Wanted

Séria Need for Speed od štúdia Electronic Arts patrí medzi najúspešnejšie pretekárske série v histórii. Všetko to odštartovali tradičné počítačové tituly, po ktorých nasledovali hry Underground a Underground 2, v ktorých bolo možné upravovať autá a súťažiť v pouličných pretekoch. Obrovský úspech zaznamenal aj titul Need for Speed: Most Wanted, ktorý sa dočkal o niekoľko rokov neskôr novej verzie. Tá bola zverejnená aj pre zariadenia s Androidom, a tak sa môžeme naháňať s policajtmi aj na našich smartfónoch a tabletoch.

most_wanted_1 most_wanted_2

Nové preteky priniesli veľmi zaujímavé možnosti. V novej verzii Most Wanted je k dispozícii viac ako 40 športových a exotických áut, ktoré je možné postupne vylepšovať. Ovládanie je zabezpečené pomocou nakláňania zariadenia alebo dotykovým ovládaním a je teda na vás, ktorá možnosť vám viac vyhovuje. Postupne budete môcť odomykať nové autá a pretekať s náročnejšími súpermi. K dispozícii budete mať napríklad SRT Viper GTS, Hummer H1 či Porsche 911 Carrera S. Všetky tieto autá môžete pritom počas hrania aj poškodiť či úplne zdemolovať, takže budete musieť dávať pozor aj na to, ako bezpečne jazdíte. Zahrať si pritom môžete aj cez internet alebo s priateľmi, no menej potešujúca správa je, že hra stojí v obchode Play 4,49€. To rozhodne nie je málo, no počas prvých dvoch hodín ju môžete bez problémov vrátiť, a tak si môžete najskôr vyskúšať, či vám hra za tie peniaze stojí.

Verzia: 1.3.103
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: 1.3.103
Aktuálna cena: 5,49 €

Racing Rivals

Ak vám nie sú cudzie preteky typu Drag, kde neovládate smer jazdy auta, ale iba preraďujete rýchlosti, s najväčšou pravdepodobnosťou ste počuli o titule CSR Racing. Ide o jednu z najpopulárnejších pretekárskych hier v obchode Play, no zdá sa, že táto hra má serióznu konkurenciu. Je ňou titul Racing Rivals, ktorý bol donedávna dostupný iba na konkurenčnej platforme iOS. Teraz je ale možné stiahnuť ho aj z obchodu Play, a tak si môžete populárnu hru vyskúšať aj vy.

racing-rivals-1 racing-rivals-2

Hra je vo svojej podstate rovnaká, ako Racing Rivals. Na vaše auto sa počas pretekov pozeráte z boku a ovládate iba preraďovanie rýchlostí. To je aj v tomto prípade veľmi náročné a každé zaváhanie vás môže stáť umiestnenie v cieli. Aj v tomto prípade je ale grafika na veľmi vysokej úrovni, a to má hra veľkosť iba 37 MB. Napriek tomu ponúkne dokonalý herný zážitok a veľmi rýchlo vás vtiahne do sveta pretekov a vylepšovania áut. V tomto prípade záleží na každom jednom komponente, pretože rozdiely v cieli sa rátajú na stotiny sekundy. V hre nájdete množstvo známych športových áut, ako aj niektoré exotické značky. Zahrať si môžete aj s reálnymi súpermi v online hre, prípadne sa môžete zúčastniť súbojov medzi celými tímami hráčov. Hra Racing Rivals je v obchode Play zadarmo, no aj tu prídete do styku s neslávnymi vnútroherhnými nákupmi.

Verzia: 6.5.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.5.1
Aktuálna cena: Zdarma

Trials Frontier

Hra Trials Frontier patrí medzi pretekárske tituly z iného súdka. Ak ste sa už stretli s populárnou sériou od Ubisoftu, tak herné princípy vám budú známe. V hre ovládate motorku, na ktorú sa pozeráte z boku. Pretekáte pritom na náročnom teréne plnom prekážok, kde sú veľmi dôležité presne vypočítané skoky a vyvážená jazda na jednom kolese. Ak k tomu pridáme naozaj veľmi peknú grafiku a zábavné trate, dostaneme zaujímavú hru, ktorá dokáže zaujať na dlhé hodiny.

trialsfrontier2 trialsfrontier3

V hre sa pritom budú striedať rôzne zaujímavé misie. Za odmenu budete dostávať mince na nákup vylepšení pre vašu motorku. V každej misii budete musieť splniť niečo iné – niekedy sa budete pretekať z neľútostnými súpermi, inokedy bude vašou úlohou predviesť stanovené kúsky a triky s motorkou. Postupne budete získavať súčasti plániku ďalších motoriek a postupovať tak vpred v hre. V tej na vás čaká viac ako 250 misií na 70 tratiach, čo znamená dlhé hodiny zábavy a hlavne nových výziev a nie stále sa opakujúcich levelov. Dokopy je v hre dostupných deväť motoriek, pričom každá z nich má iné jazdné vlastnosti a aj po odomknutí novej sa môže stať, že na splnenie niektorej misie budete potrebovať starší typ, s ktorým ste jazdili už dlhšie. Trials Frontier je v obchode Play zadarmo, no aj tu zohrávajú úlohu nákupy v aplikácií. Hru si ale dokážete užiť aj bez nich, aj keď bude napredovanie o čosi náročnejšie a pomalšie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
30.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+