MojAndroid

Do inteligentných hodiniek sa púšťa stále viac výrobcov štandardných hodiniek, a výnimkou nie sú ani tak známi výrobcovia, ako napríklad Fossil alebo Michael Kors. Najnovšie sa medzi inovatívnych výrobcov pridal svetovo známy a uznávaný výrobca hodiniek Tissot. Hodinky predstavil na konferencii Baselworld 2016, ktorá dáva výrobcom hodiniek priestor pre predstavovanie nových modelov.

Technológia v hodinkách má názov Tissot Smart-Touch, a jedná sa o prvú technológiu, ktorú spoločnosť Swatch Group predstavila. Výnimkou je model  Touch Zero On, ktorý sa však za smart hodinky v pravom slova zmysle nedajú nazvať. Druhý pokus spoločnosti by sa mal podobať na už existujúci model T-Touch Expert Solar, a cenovku by mal mať tiež približne rovnakú. Samozrejme, nový model bude mať funkcie naviac, ktoré mu prináležia vďaka označeniu smart.

Náš tip
Fossil predstavil dvojicu nových Android Wear hodiniek – Q Wander a Q Marshal

tissot_smart_touch_2

Náš tip
LG Watch Urbane 2 s LTE pripojením opäť v predaji

Konektivita nebude zabezpečená iba so smartfónom, pripojiť ich budete môcť aj s príslušenstvom, ktoré bolo oznámené spolu s hodinkami. Jedným z nich je Smart-Touch FindIt, ktorého myšlienka nie je vôbec neznáma. Jedná sa o akýsi prívesok, vďaka ktorému budete môcť sledovať objekt, alebo určité miesto priamo vo vašich hodinkách. Ďalším bude Smart-Touch Station, čo bude malá meteorologická stanica, poháňaná solárnou energiou, poskytujúca niekoľko základných informácií, ako napríklad teplota, vlhkosť, či napríklad kvalita ovzdušia. Všetko sa bude samozrejme prenášať priamo do hodiniek. Cenovka by sa mala držať niekde medzi 1100, až 1200 dolármi. Spoločnosť však viac detailov o hodinkách zatiaľ neprezradila.

Náš tip
Luxusné Samsung Gear S2 sú vyrobené zo zlata a vykladané 100 diamantmi

Zdroj: Androidcommunity.com

22.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+