MojAndroid

Rozhodol som sa, že začnem programovať na platforme Android, ale ako väčšina ľudí mal som na začiatku problém, akú aplikáciu si zvoliť. Po krátkom prieskume aplikácií na Google Markete som prišiel na zaujimavé zistenie… Upozorňujem, že článok patrí do kategórie HUMOR !

Keď si programátor vyberá akú aplikáciu by naprogramoval, väčšinou si začne zisťovať, aké aplikácie sú najpopulárnejšie pre danú platformu. Tak som si začal letmo prezerať populárne aplikácie na Google Markete. Prišiel som na veľmi zaujímavé zistenie. Medzi populárnymi aplikáciami sa často vyskytovali „prdiace“ aplikácie ako napr. „Big fart button“, „Fart Sound Board“, a mnoho iných. Veď posúďte sami prdiace aplikácie na Android Markete a že ich nie je zrovna málo. Mne ich našlo okolo 250 a niektoré majú vyše 17000 kladných ohodnotení od užívateľov. Jednoducho prdiace aplikácie sú „IN“ a za niektoré kvalitné z nich ako napr. „Fart Master 50+ FART SOUNDS“ si zaplatíte $1.20. Takže podľa všetkého sa na „prdoch“ dá aj celkom pekne zarobiť.

Samozrejme, každý programátor chce mať zo svojej aplikácie osoh a musí rozmýšlať, ako svoju aplikáciu zmonetizovať (ako na nej zarobiť). Ako jeden z modelov by sa mohla javiť varianta ponúknuť napr. 5 prdov zdarma a ďalšie za príplatok. Veď vytvoriť kvalitný audio záznam „predajného“ prdu nie je take jednoduché a vyžaduje si špeciálne požiadavky na „ľudské“ zdroje a kvalitnú techniku. Veď také prdenie na mikrofón určite nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať, treba napr. predisť neželanému šumu a spätnej väzbe v zázname. A v neposlednom rade namiešať správnu kombináciu fazule a šošovice, aby vznikol uspokojivý výsledok, to je tiež umenie.

Problém je, že v tejto kategórii je príliš veľká konkurencia a nová aplikácia by musela prísť naozaj s niečim prevratným a revolučným, aby prerazila na trhu! Tu sa samozrejme automaticky ponúka nápad vytvoriť „grgaciu“ aplikáciu. Ale pozor už aj v tejto oblasti je veľká konkurencia …

 

Takže som sa nakoniec rozhodol, naprogramovať aplikáciu v inej oblasti…

 

Článok bol publikovaný na stánke itdevelopers.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+