MojAndroid

K dovolenke so smartfónom často nesmie chýbať ani powerbanka. Hodí sa napríklad na chate, na stanovačke alebo všeobecne na cestách. Mali by ste ju mať poruke aj v prípade, keď váš telefón má sám o sebe výdrž batérie dobrú. Nikdy totiž neviete, kedy sa vám bude naozaj hodiť v tých najnevhodnejších situáciách. Zamedziť to môžete kúpou napríklad najobľúbenejšej powerbanky Slovákov, ktorou je Redmi 18 W Fast Charge Power Bank. Aké sú jej vlastnosti?

Obľúbená powerbanka za výhodnú cenu

Začnime kapacitou tejto powerbanky. 20000 mAh by malo postačiť hneď na tri nabitia dnešného smartfónu s veľkou batériou s kapacitou napríklad 5000 mAh. Tento údaj samozrejme treba brať s rezervou, pretože určite nie je možné využiť celú kapacitu powerbanky čisto na nabitie smartfónu, a to z dôvodu tepelných strát a množstva ďalších faktorov.

Redmi 18 W Fast Charge Power Bank
Redmi 18 W Fast Charge Power Bank | Zdroj: Batna24.com

Redmi 18 W Fast Charge Power Bank disponuje dvojicou USB-A výstupov, jedným microUSB vstupom a aj USB-C konektorom, ktorý údajne poslúži len ako vstupný. Zariadenie je vhodné na nabíjanie dvoch prístrojov súčasne a nemusíte sa báť zobrať si ju so sebou aj do lietadla – spĺňa všetky požadované normy. Powerbanka je schopná dodať maximálny možný prúd o hodnote 3,6 A. Vstupný prúd sa zastaví na 2,1 A. Celkový najvyšší nabíjací výkon dosahuje 18 W. Na indikáciu nabitia powerbanky je implementovaný LED indikátor.

Redmi 18 W Fast Charge Power Bank
Redmi 18 W Fast Charge Power Bank | Zdroj: TechPunt.nl

Každá poriadna externá nabíjačka musí mať rozličné ochranné obvody. Skvelou správou teda je, že Redmi 18 W Fast Charge Power Bank má ochranu proti úplnému vybitiu a nadmernému prebitiu. Ak je kábel pripojený nesprávne, elektronika nabíjanie preruší. Dvojitým stlačením spúšťacieho tlačidla môžete zapnúť režim pomalého nabíjania, ktorý je prednostne určený pre jemnú elektroniku, ako napríklad Bluetooth slúchadlá či inteligentný náramok. Na záver by sem ešte zmienili fakt, že táto vecička podporuje obojsmerné nabíjanie, a teda môžete pomocou powerbanky nabíjať smartfón súčasne ako nabíjate akumulátor v samotnej powerbanke.

Náš tip
Netflix prekvapuje. Ruší najlacnejšie predplatné v niektorých krajinách
2.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+