MojAndroid

Netflix urobil celkom rozporuplné rozhodnutie. V Kanade ruší základný plán predplatného za 7,99 eur, čo je u nás tým najlacnejším plánom. Firma chce tak zrejme prilákať súčasných používateľov k prechodu na drahší plán. Ak sa tak predplatiteľ nerozhodne, má ešte možnosť prejsť na lacnejšiu formu predplatného s reklamami, ktorý známa platforma v niektorých štátoch ponúka. Informácie prináša portál La Vanguardia.

Netflix má nápad, ktorý sa viacerým páčiť nebude

Aktuálne bol “Basic” plán vyradený z ponuky v Kanade. Zmizol však iba novým používateľom. Terajší predplatitelia ho budú zrejme môcť využívať aj naďalej až pokiaľ samotný Netflix istým spôsobom nezasiahne. Streamovacia platforma sa nerozhodla pre test nejakej zmeny v jednom štáte po prvýkrát. Následne dané modifikácie väčšinou uskutočnila aj v ostatných štátoch sveta.

Netflix
Netflix | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Môže to teda znamenať, že sa odstránenia základného plánu dočkáme nakoniec aj my. Finálne rozhodnutie Netflixu bude záležať na tom, či sa predplatitelia z Kanady rozhodnú prejsť na drahší plán alebo na ten lacnejší s reklamami. Voľbou je samozrejme aj úplné zrušenie predplatného, respektíve prechod na konkurenčnú platformu, čo by spoločnosť samozrejme nemohla akceptovať.

Viac článkov na tému “Netflix”:

30.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+