MojAndroid

Hoci samotný smartfón môžeme len veľmi ťažko ochrániť proti krádeži, v obchode Google Play nájdeme rôzne nástroje pre ochranu používateľských dát. Okrem toho sa môžeme stretnúť aj s rôznymi lokalizačnými službami, ktoré pomáhajú nájsť stratené, prípadne ukradnuté zariadenie a vzdialene vymazať obsah. Nová aplikácia s názvom TheftSpy for Android od vývojára a člena XDA fóra Emanuela Seibolda, integruje všetky tieto funkcie do jednej aplikácie a umožňuje vzdialenú správu zariadenia z akéhokoľvek internetového prehliadača.

TheftSpy for Android Kompletné riešenie pre ochranu smartfónu

Po nainštalovaní aplikácie do vášho Android zariadenia, je nutné zaregistrovať sa na domovskej stránke TheftSpy, ktorá zároveň slúži ako vstupná brána k dátam vášho smartfónu. Z tohto miesta môžete získať naspäť všetky informácie alebo v najhoršom prípade vymazať internú pamäť a pripojenú SD kartu. Po registrácii sa s rovnakými údajmi prihlásite vo svojom zariadení, čím ho synchronizujete s vaším účtom. Po tomto kroku budete môcť pristupovať z počítača k najdôležitejším dátam, ako sú SMS správy, WhatsApp správy, fotografie, kontakty, volané čísla a podobne. Aplikácia má okrem toho prístup ku kamere smartfónu čo znamená, že v prípade krádeže môžete zachytiť snímky okolia, prípadne nahrať okolitý zvuk alebo získať screenshot obrazovky.

TheftSpy for Android Kompletné riešenie pre ochranu smartfónu  TheftSpy for Android Kompletné riešenie pre ochranu smartfónu

Aplikácia, ktorá ponúka takúto úroveň zabezpečenia a množstvo funkcií by rozhodne nemala chýbať v žiadnom Android zariadení. Momentálne je dostupná zdarma a z obchodu Google Play si ju môžete nainštalovať kliknutím na náš widget nižšie.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+