MojAndroid

Tablety majú dnes medzi užívateľmi veľmi široké využitie. Niektorí ich používajú na konzumáciu multimédií, iní si na nich vychutnávajú filmy či seriáli a niektorí sa zasa snažia tabletom nahradiť celý svoj notebook. Aj z týchto dôvodov je na trhu množstvo tabletov s rozdielnymi rozmermi, pričom každý z nich má svoje vlastné prednosti a je primárne určený na iné úlohy. Lenovo Yoga Tablet 2 Pro však zaujme fanúšikov multimédií, no bohatá hardvérová výbava si nájde využitie aj na pracovnom stole.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-21

Dizajn zariadenia sa nesie v štýle predchádzajúcich modelov. Na spodnej strane preto nájdeme valcovitú komoru, ktorá obsahuje veľkokapacitnú batériu a pomáha zabudovanému stojanu udržať tablet v niektorej z podporovaných polôh. Tie sú v tomto prípade štyri – Držanie, Naklonenie, Stojan a Zavesenie. Samozrejme, zabudnúť nesmieme ani na špeciálnu funkciu tohto tabletu, ktorou je vstavaný video-projektor, ktorý dokáže premietať obsah s veľkosťou uhlopriečky až 50″.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-29

Tablet disponuje štvorjadrovým procesorom Intel Atom s taktom 1,86 GHz. Sekunduje mu pamäť RAM s kapacitou 2 GB a vnútorná pamäť s kapacitou 32 GB. Tablet tiež patrí medzi najväčšie na trhu a s obrazovkou 13,3″ a rozlíšením 2560 x 1440 pixelov sa dostávame na úroveň bežných prenosných notebookov. Vďaka tejto použitej výbave by tak tablet nemal mať problém so žiadnymi úlohami, ktoré by sme pomocou neho chceli vykonávať. Okrem spomínaného projektoru zaujme Yoga Tablet 2 Pro aj prémiovým spracovaním a výbornými reproduktormi, ktoré by mali pri premietaní slúžiť ako domáce kino.

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro-24

Počas nasledujúcich dní podrobíme Lenovo Yoga Tablet 2 Pro detailnému testu, pričom venovať sa budeme všetkým praktickým spôsobom využitia tohto tabletu. Testovať budeme aj nadštandardné vlastnosti tabletu, ktoré ho odlišujú od konkurencie. Teraz je tu ale priestor pre vás a vaše otázky. V diskusii pod týmto článkom sa môžete pýtať na čokoľvek, čo vás ohľadne tohto tabletu zaujíma. My sa posnažíme odpovedať na všetky vaše otázky či už v diskusii, alebo samotnej recenzii.

3.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+