MojAndroid

Jedným z najhorších ukazovateľov, ktoré vykazujú dnešné smartfóny, je jednoznačne výdrž batérie. Aj keď výkon, alebo spustené aplikácie, sú na spotrebu batérie zvyčajne dostatočne optimalizované, najväčším „papkáčom“ energie batérií sú často krát obrovské displeje, ktoré tvoria neraz až 60-70 percentnú spotrebu kapacity batérie.

V poslednom čase sme mali možnosť vyskúšať niekoľko zariadení, no najviac na nás zapôsobilo jedno z nižšej triedy, ktoré aj pri 250 minútach hovorov a 3 hodinovej zapnutej obrazovke vydržal na jedno nabitie viac ako 4 celé dni. Hráčom na tomto poli sa stal Huawei Ascend G300.

Ak sa však pozrieme na reálnu výdrž dnešných zariadení, blížime sa k číslam pod 20 hodín. Test, ktorého výsledky vám dnes prinášame, sa uskutočnil  pomocou portálu Which?, ktorý priniesol zaujímavé výsledky.

Priemerná výdrž testovaných zariadení bola pri volaní a prehliadaní webu 193 minút. Najväčším „priekopníkom“ v tomto teste bol,  Samsung Galaxy S III, ktorý na jedno nabitie vydržal fungovať na webe 359 minút. Najmenej vydržal HTC Sensation Xl, ktorý pracoval len 139 minút.

Na druhom mieste sa umiestnil Sony Xperia S s výdržou 276 minút, nasledoval HTC One X s 226 minútami. Apple iPhone S4 bol štvrtý s 208 minútami, iPhone 5 vydržal len o 8 minút menej.

Nakoniec je potrebné dodať len, že podmienky boli vytvorené pre všetky smartfóny približne rovnaké a testovanie sa uskutočnilo na pripojení 3 G siete.

Zdroj, foto: Which?

13.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+