MojAndroid

Po ukončení prvého kvartálu vydala svoju finančnú správu aj spoločnosť Tesla. Ich výsledky nie sú nejako prekvapivé a sedia s tým, čo predpovedali analytici. Aj napriek príjmu na úrovni až 1,15 miliardy dolárov mala Tesla stratu $282 miliónov, no toto číslo bolo po minulé roky ešte vyššie. Len nedávno však automobilka (či elektromobilka?) predstavila dostupný Tesla Model 3, ktorý si predobjednalo už viac ako 400 000 ľudí (každý za predobjednávku zaplatil $1000, tzn. dokopy $400 miliónov), pričom peniaze z predobjednávok podľa Muska “netvorili dôležitú časť príjmov”, no aj tak ich použil na splatenie záväzkov Tesly.

Tesla Model 3
Tesla Model 3, ktorý si len za prvý týždeň predobjednalo 325 000 ľudí, stojí iba $35 000.

Zaujímavejšou informáciou ako to, kde Tesla minula peniaze, je plán Elona Muska urýchliť výrobu predobjednaných elektromobilov Tesla Model 3. Tie chcela Tesla vyrobiť do roku 2020, no netušila, aký veľký záujem prejavia používatelia, a tak sa trochu prepočítali. Musk však tvrdí, že so správne investovanými peniazmi zvládne vyrobiť 500 000 áut už do roku 2018. To je výborná správa pre všetkých, ktorí si tento automobil objednali. Momentálne Tesla bojuje so zvýšením produkcie a kvality výroby pri Modeli X, o ktorý je rovnako veľký záujem. V poslednej dobe však výrobu tohto modelu sprevádzali kvalitatívne problémy. Práve tie budú pre Teslu v nasledujúcom období najväčšou výzvou. Urýchliť výrobu pol milióna elektromobilov o 2 roky si bude totižto žiadať nielen vyšší finančný kapitál, ale aj zefektívnenie výrobného procesu. V liste investorom hovorí Elon Musk o tom, že do konca druhého kvartálu tohto roka chce Tesla vyrábať 2000 kusov elektromobilov týždenne.

Náš tip
Tesla otestovala svoj pokročilý filtrovací systém. Zvládne aj útok biologickými zbraňami

Zdroj: TheVerge

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
5.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+