MojAndroid

Tesla pri uvedení nových elektromobilov Model X informovala, že ich novinky budú disponovať efektívnymi HEPA filtrami, ktoré by v tzv. móde ochrany pred “biologickými zbraňami”, mali eventuálne ochrániť posádku aj pred vplyvom biologických zbraní. Toto tvrdenie však viacerí odborníci a fanúšikovia značky brali s istou mierou rezervy. Ako to ale je teda v skutočnosti? Aby spoločnosť uviedla všetko na pravú mieru, rozhodla sa svoj filtrovací systém otestovať.

Spoločnosť tak urobila vo svojich vlastných laboratóriách, kde Teslu Model X umiestnila do vzduchotesnej bubliny, v ktorej bol napustený znečistený vzduch – 83-krát znečistenejší ako sú odporúčania EPA pre “dobré” ovzdušie. Filter v Tesle dokázal takýto vzduch vyčistiť natoľko, že senzory vo vnútri auta znečistenie nedokázali detegovať. Tesla tvrdí, že s ich autom by ste sa mohli pohybovať aj v oblasti pod útokom biologických zbraní a ani by ste si to nevšimli.

biohazard-line-graph-2x

Takto pokročilý filtrovací systém v praxi asi väčšinou nevyužijete a pravdepodobnosť útoku biologickými zbraňami je tiež minimálna. Každopádne, jeho prítomnosť v automobiloch Tesly je znakom technologickej vyspelosti spoločnosti.

Zdroj: engadget

 

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
3.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+