MojAndroid

Počet predobjednávok nového elektromobilu Tesla Model 3 predčili aj tie najlepšie očakávania spoločnosti. CEO Elon Musk potvrdil, že viac ako 276-tisíc predobjednávok, ktoré prišli v prvých troch dňoch od oficiálneho uvedenia automobilu, je dvakrát viac ako v spoločnosti predpovedali. “Nikto v Tesle si nemyslel, že záujem bude takto veľký ešte pred druhou časťou predstavenia,” píše Musk vo svojom tweete na sociálnej sieti Twitter. Spoločnosť bola prekvapená aj z počtu ľudí, ktorí si nový Tesla Model 3 prišli objednať priamo do predajní, kde si mohli novinku kúpiť ešte pred spustením online rezervácií.  “Mysleli sme si, že príde tak možno 20-30 ľudí, nie však 800,” píše Elon Musk.

Náš tip
Tesla Model 3: Elektromobil pre masy za 35-tisíc

Spoločnosť bude všetkých, čo si predobjednali nový elektromobil, odmeňovať darčekmi, no tých čo si prišli vystáť radu až do predajní, dostanú ešte niečo extra. Elon Musk tiež pripomína, že za Model 3 môžeme poďakovať všetkým majiteľom predchádzajúcich modelov, ktorí umožnili, aby spoločnosť novinku vôbec mohla vyrobiť. Otázne teraz ostáva, ako si Tesla poradí s takýmto počtom predobjednávok, ktoré bude musieť naplniť. Prvé kusy sa majú majiteľom začať posielať koncom budúceho roka, aby ale spoločnosť dokázala uspokojiť dopyt, bude musieť porozmýšľať aj o navýšení výroby.

Zdroj: engadget

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
4.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+