MojAndroid

Nabíjacie stanice Tesla Supercharger sú jednou z najväčších výhod automobilov Tesla. Ponúkajú rýchle nabíjanie, ktoré bolo donedávna zadarmo. To sa zmenilo pre nových majiteľov elektromobilu, ktorí budú za používanie týchto nabíjačiek musieť platiť. Všetci majitelia ale mali doteraz s nabíjacími stanicami aj ďalší problém – po nabití mnohí šoféri nechávali svoje auto pripojené k nabíjacej stanici niekedy aj niekoľko hodín, čím ju blokovali pre ostatných šoférov. To sa teraz má zmeniť.

Náš tip
Tesla znovu zachraňovala život, tentokrát svojou konštrukciou

Tesla Model S aktualizacia

K danej téme sa iba pred týždňom vyjadril sám Elon Musk. Ten priznal, že situácia nie je v poriadku a už aj prišiel s riešením. Tým je spoplatnenie času, ktorý Tesla strávi v nabíjacej stanici po plnom nabití. Majitelia budú platiť 0,40 USD za minútu nabíjania. Po plnom nabití budú mať 5 minút na odpojenie svojho auta a ak sa tak nestane, budú musieť platiť tento poplatok.

Podľa spoločnosti táto novinka začne fungovať okamžite. Na Slovensku a v ďalších európskych krajinách bude poplatok 0,35 EUR. Poplatok je pritom možné zaplatiť online, no ak tak nespravíte, budete ho musieť uhradiť pri ďalšej návšteve nabíjačky, takže sa mu nevyhnete. Ide o zaujímavé riešenie, ktoré Tesla priniesla veľmi promptne a snáď výrazne zníži počet automobilov, ktoré využívali nabíjaciu stanicu ako parkovisko.

Zdroj: Tesla via The Verge

17.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+