MojAndroid

Noví majitelia elektromobilu Tesla už nebudú mať nabíjanie zadarmo. Sieť supernabíjačiek spoločnosti to doteraz umožňovala, to sa však od 1. januára 2017 zmení. Zákazníci, ktorí si Teslu objednajú po tomto termíne, resp. si svoj automobil nevyzdvihnú do 1. apríla 2017, budú pri nabíjaní spoplatňovaní malou, zatiaľ bližšie nešpecifikovanou čiastkou. Tá by sa mala zvyšovať podľa toho, ako často dobíjajú. Prvých 400 KWh, čo predstavuje dojazd približne 1600 km, však budú pre každého zadarmo.

Tento krok sa samozrejme dal čakať, dobrou správou však je, že súčasní majitelia majú nabíjanie doživotne zadarmo. Tesla zvýšenie cien odôvodňuje najmä ekonomickou situáciou. Ušetrené finančné prostriedky chce investovať do servisu a rozšírenia infraštruktúry nabíjacích staníc. Spoločnosť po oznámení spoplatnenia nabíjania, terajších aj budúcich zákazníkov ale ubezpečila, že nabíjanie bude aj tak veľmi výhodné. Ceny sa budú líšiť v závislosti od regiónu a ceny elektriny. Oznámené majú byť už čoskoro.

Zdroj: techcrunch

 

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
7.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+