MojAndroid

Špičkový elektromobil Tesla je už vo firemnom vozidlovom parku na operatívny lízing s revolučnou novinkou Tesla Experience.  Spoločnosť InterWay si dnes v Bratislave prevzala do svojho vozidlového parku na operatívny lízing prestížny elektromobil Tesla a ako prvá odskúša aj revolučnú novinku na trhu Tesla Experience. „Ide o produkt operatívneho lízingu, ktorý prináša spolu so špičkovým elektromobilom najlepšie technológie vo vybavení a bezpečnosti a hlavne maximálnu starostlivosť od začiatku užívania vozidla,“ podotkol k tomu Björn van den Berg, generálny riaditeľ Business Lease Slovakia.

Technologická špička

Pre nás ako spoločnosť pôsobiacu na neustále sa meniacom IT trhu, je inšpiratívne sledovať softvérovú stránku automobilu Tesla, ktorá zabehnutým automobilkám ukázala nový smer v kontinuálnom inovovaní softvérovej výbavy automobilu, čo bolo dovtedy pre ostatné automobilky nepodstatné,“ naznačil dôvody Ľuboš Balát, riaditeľ web oddelenia spoločnosti InterWay. Práve čas a empirické znalosti prinášajú podľa neho firme nielen náskok pred konkurenciou, ale aj efektívnu správu zdrojov. „Aj preto sme si v pozícii zákazníka dali poradiť od spoločnosti Business Lease a veríme, že e-mobilita je správne rozhodnutie do budúcnosti,“ dodal Ľuboš Balát Teslu je dnes možné si na Slovensku obstarať na operatívny lízing, a to vďaka dohode automobilky Tesla a spoločnosti Business Lease Slovakia.

tesla model 3

Tesla Experience

Novinka Tesla Experience poskytuje hlavne maximálnu starostlivosť od začiatku užívania vozidla. Služba zahŕňa od financovania nadobudnutia vozidla, jeho dodanie klientovi, cez úhradu nákladov s registráciou na Slovensku, daní, poistenia až po krytie nákladov na servis vozidla, dodávku nabíjacej stanice, cestnú asistenciu či poskytovanie náhradnej mobility podľa potreby. Filozofiou spoločnosti Business Lease je poskytovať nielen auto, ale najmä mobilitu a zabezpečiť tak klientom absolútnu starostlivosť.

Technologické chuťovky

Ako sa zhodli účastníci stretnutia, elektromobilita tiež umožňuje doslova chrliť technologické chuťovky. „Tesla Motors nás neustále prekvapuje inováciami a vlastnosťami Modelov S a X. Napríklad funkcia filtrácie vzduchu, ktorá posunula komfort posádky z pohľadu vzduchu v aute výrazne vpred (uhlíkový Medical HEPA filter). Okrem akcelerácie, skvelého dojazdu a bezpečnosti, majú vodiči Tesiel k dispozícii systém autopilota, ktorý výrazne pomáha a zvyšuje aktívnu bezpečnosť Tesla modelov,“ podotkol Stano Kurek, technický riaditeľ Tesla Club Slovensko a konateľ eSupport Company. Za zmienku stojí fakt, že autopilot je inteligentný systém, ktorý sa neustále vyvíja a zlepšuje. V podstate každý šofér napomáha svojou jazdou k učeniu sa samotného autopilota. Novinka bude aj infrasnímanie okrajov vozovky a tak predchádzanie stretom so zverou.

autopilot

Doslova revolúciu v dostupnosti elektromoblity by mal priniesť Model 3 plánovaný začiatkom roku 2018. „Model 3 svojou cenou a parametrami výrazne posunie e-mobilitu vpred. Je to unikátne elektrické auto v pomere ceny auta a vlastností, ako aj nabíjacích možností, nakoľko v cene auta je aj možnosť nabíjania na Tesla Superchargeroch,“ skonštatoval Stano Kurek.

Už teraz firmy súhlasia s tým, že operatívny lízing prináša nielen komfort, ale aj dostupnosť drahších noviniek. „Outsourcing správy vozidlového parku má presne tie isté ekonomické a biznisové ukazovatele ako outsourcing správy informačných technológií. Takže môžem len zopakovať prínosy outsourcingu: Ide najmä o naplánovanie nákladov na správu na dlhé obdobie a ich presné vyčíslenie, pokrytie celého rozsahu služieb spojených so správou, garancie nástupu a vyriešenia problémov, uvoľnenie zdrojov spojených s vozidlovým parkom, reporting a prehľad aktivít, poskytnutie servisnej rezervy a podobne,“ podotkol Ľuboš Balát z InterWay.  „Tak, ako si mnohí zvykli chodiť na all inclusive dovolenky, považujeme za správne prenechať starostlivosť o vozidlo poskytovateľovi služieb. Dnes už nikto nerieši, že stravovanie v reštaurácii by možno bolo o niečo lacnejšie, ale užíva si komfort, ktorý mu all inclusive poskytuje. Rovnaký komfort pre nás predstavuje a poskytuje operatívny lízing,“ dodal.

Aj trend zo západných krajín ukazuje, že dnes už nemá zmysel utápať prostriedky v autách, ale radšej ich investovať do inovácií a vlastného rozvoja, napríklad firmy. „S rastúcou úrovňou miezd na Slovensku sa postupne vlastný vozidlový park stane pre firmy nedostupný luxus. V Holandsku, kde sú mzdy asi trikrát vyššie v porovnaní so Slovenskom, je už teraz okolo 65 % firemných vozidiel na operatívny lízing,“ spresnil Björn van den Berg.

Hlavné výhody outsourcingu správy vozidlového parku

  • naplánovanie nákladov na správu na dlhé obdobie a ich presné vyčíslenie
  • pokrytie celého rozsahu služieb spojených so správou
  • uvoľnenie zdrojov spojených s vozidlovým parkom
  • reporting a prehľad aktivít
  • poskytnutie servisnej rezervy

Ďalšia supernabíjačka bude v Bratislave

Na stretnutí sme sa tiež z úst technického riaditeľa Tesla Club Slovensko dozvedeli, kde bude ďalšia supernabíjačka od Tesly. Tá plánuje rozšíriť sieť nabíjacích staníc aj do susedných krajín, vrátane Česka. U nás na Slovensku pribudne k supernabíjačke v Sliači ďalšia, ktorú automobilka umiestni v hlavnom meste. Tá by údajne mala byť k dispozícii majiteľom elektromobilov tejto značky už čoskoro. 
tesla

Zdroj: tlačová správa

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
25.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+