MojAndroid

Spoločnosť Tesla začne s testovacou výrobou svojho elektromobilu Model 3 už tento mesiac. Informovala o tom agentúra Reuters, pričom ostatná produkcia v závode vo Fermonte bude pozastavená. Testovacia prevádzka má pomôcť dokončiť posledné dizajnové úpravy na aute a naznačiť aj to, či Elon Musk dodrží svoje ambiciózne predsavzatia.

Náš tip
Tesla Model S P100D zvládla zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 2,3 sekundy

Tesla Model 3
Tesla Model 3

Podľa neho totiž bude Tesla vyrábať 500 000 áut ročne, a to už na konci budúceho roka. V súčasnosti je táto hodnota skôr na úrovni 100 000, no je pravda, že Tesla vyrába stále viac a pod zvýšenú produkciu sa podpíše aj obrovská továreň Gigafactory, ktorá bola otvorená iba v lete.

Tesla Model 3 by mal byť sériovo vyrábaný od leta tohto roku. Tesla bude mať čo robiť, aby naplnila požiadavky vyše 373 000 záujemcov, ktorí si automobil predobjednali a stále naň čakajú. Aj napriek týmto novinkám sa zatiaľ zdá veľmi nepravdepodobné, že budú aktuálne termíny dodržané, no nepredbiehajme a počkajme si na to, ako bude napredovať produkcia elektromobilov v skutočnosti.

Zdroj: Reuters via TechCrunch

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
10.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+