MojAndroid

CEO spoločnosti Tesla, Elon Musk, len prednedávnom predstavil svoj najnovší plán o výstavbe druhej továrne na výrobu batérií a elektromobilov v Európe. Gigafactory 2, ako sa bude táto továreň volať, nemala ešte presné umiestnenie a Tesla vraj rokovala o jej výstavbe s vládou vo viacerých krajinách. Podľa najnovších informácií sa ale tejto pocta ujde našim západným susedom – Čechom, o čom informuje zdroj blízky TSI.

Náš tip
Tesla Town: Ekologické mesto, ktoré myslí na budúcnosť

Prvotné informácie napovedali, že by mala Tesla postaviť novú továreň v blízkosti Nemecka, pretože pod svoje krídla zobrala (odkúpila) spoločnosť Grohmann Engineering, ktorá by im mala pomôcť rýchlejšie naštartovať produkciu elektromobilov Tesla. Zdá sa však, že zvíťazí lepšia geografická poloha a najmä oveľa lacnejšia pracovná sila, ktorú Tesla rozhodne dostane práve v Českej republike. Česko je pre Teslu zaujímavé aj vďaka Škode a silnej tradícii vo výrobe automobilov.

gigafactory-tesla-1

Tesla vraj začala v Európe ťažiť už aj 330 000 ton lítia, ktoré leží pod zemou blízko mesta Dubí v ČR. Otto Janout zo spoločnosti Geomet potvrdil, že Tesla získala povolenie na ťažbu a Elon Musk vyjadril veľké potešenie z tejto ťažby. Muska vraj teší aj výhodná geografická poloha Česka, ktoré sa nachádza v strede Európy.

Náš tip
Tesla postaví v Európe Gigafactory 2 na výrobu batérií a elektromobilov!

Zatiaľ čo žiadne oficiálne zdroje nepotvrdili, že by Gigafactory 2 mala vyrásť práve v blízkosti Prahy, ak sa tieto informácie potvrdia, tak si Česko značne polepší. Tesla totižto zamestná v novej továrni možno až 6000 ľudí a prinesie do republiky rozhodne zaujímavé investície. Okrem Českej Republiky vraj Tesla rozmýšľa aj nad Maďarskom, Poľskom alebo Rumunskom. Slovensko je pre nich zrejme automobilovým priemyslom už “presýtené”. Na oficiálne potvrdenie lokality novej továrne Elona Muska si ale budeme musieť počkať do budúceho roka. Čo by ste však povedali na to, keby Gigafactory 2 vyrástla u našich susedov?

Zdroj: TSI

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
18.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+