MojAndroid

Facebookom sa v posledných dňoch prehnala vlna falošných Tesco kupónov, ktoré podvodná stránka ponúkala v hodnote až 100 eur. Získať ste ich mohli za odpovedanie na tri otázky. Už pri pohľade na adresu stránky, z ktorej bol príspevok zdieľaný je však jasné, že Tesco s týmto obsahom a akciou nemá nič spoločné. Na tieto, alebo im podobné kupóny alebo akcie, teda rozhodne neklikajte.

Na podvodné kupóny reagovala aj oficiálna stránka obchodného reťazca. Príspevok však neskôr zmazala. Na facebook stránke teraz nájdete vyjadrenie spoločnosti už len v niektorých komentároch, v ktorých komentovali otázky používateľov.

Pozor, ide o PODVOD! Nenechajte sa zlákať súťažami, ktoré nie sú na našej oficiálnej Facebook stránke. Robia ich podvodníci, ktorí vás chcú obrať o peniaze, získať vaše údaje do databázy alebo môže ísť aj o vírus. Dominika, tím Tesco SK.

Každopádne, pri každej návšteve Facebooku si treba dávať pozor na čo klikáte. Sociálna sieť sa stala častým miestom, kde podvodníci smerujú svoje aktivity a snažia sa naivných a neskúsených používateľov nalákať na klikanie odkazov, ktoré im môžu spôsobiť problémy. To najmenej čo môžete spraviť je, že pred kliknutím si aspoň overíte, že súťaž či podobná akcia, pochádza od oficiálnej stránky danej spoločnosti.

Pikoška na záver: Falošný 100 eurový kupón sa už niekto aj pokúsil predať na Bazoši :)

Predám_100€_kupón_do_Tesca_-_Spišská_Nová_Ves__predám

24.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+