MojAndroid

Po úspešnom prvom diele nášho nového seriálu TÉMA týždňa: Ako sa vám páči nový Samsung Galaxy SIII? prinášame ďalšie pokračovanie.

Facebook je najznámejšia sociálna sieť na svete. Mesačne je na nej aktívnych viac ako 900 miliónov ľudí a podľa spoločnosti comScore a jej najnovšieho výskumu ľudia navštevujú Facebook častejšie prostredníctvom svojich mobilných zariadení, než prostredníctvom počítačov. Facebook navyše tento týždeň aktualizoval svoju oficiálnu aplikáciu, kde odobral ikonky aplikácií Camera a Messanger.

Facebook ako nástroj komunikácie

Vďaka obrovskému množstvu aktívnych používateľov je Facebook využívaný denne, hlavne na komunikáciu. Tá už dlhšie nemá len súkromný charakter, Facebook využívajú na komunikáciu so zákazníkmi aj spoločnosti. Tie si vytvárajú svoje vlastné stránky, poprípade stránky pre jednotlivé produkty, kde sa venujú otázkam a pripomienkam zákazníkov. Ide o akési “sociálne help-centrum”. V súčasnosti nájdete naozaj len zlomok firiem, ktoré túto možnosť nevyužívajú.

 

Facebook pro Android
Facebook
Verzia Závisí od zariadenia (11. 5. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

 

 

Friendcaster for Facebook
OneLouder Apps
Verzia 5.0.5 (9. 5. 2012)
Veľkosť 3,7 MB
1.6+

Zadarmo

 

 

TweetDeck (Twitter, Facebook)
Twitter, Inc.
Verzia 1.0.7.4 (15. 9. 2011)
Veľkosť 821 kB
1.6+

Zadarmo


My sme sa zamerali na slovenské firmy, operátorov a výrobcov zariadení s operačným systémom Android, a preskúmali sme ich facebook-ové profily. Taktiež sme otestovali rýchlosť ich reakcie na nami položenú otázku. Ako to dopadlo si môžete prezrieť nižšie.

Operátori

Orange Slovensko

Slovenský operátor Orange má na Facebooku veľmi pekne spracovanú stránku, ktorá je denne aktualizovaná a prináša novinky z ponuky operátora a súťaže pre fanúšikov. Ako spôsob komunikácie je možné využiť len privátnu správu priamo administrátorovi, nástenka je pre príspevky fanúšikov neprístupná. Na správy však Orange Slovensko odpovedá veľmi rýchlo, my sme na našu otázku obdržali odpoveď do 10 minút.

  

O2 SK

Na Facebooku má svoju stránku aj rýchlo sa rozrastajúce O2. Stránka je takisto veľmi pekne spracovaná, denne aktualizovaná a prináša aj hry pre fanúšikov na Facebooku. Samozrejmosťou je aj vždy aktuálna ponuka paušálov a služieb od operátora. Narozdiel od stránky Orange-u, na nástenku O2 SK môžu prispievať aj samotní používatelia. V konečnom dôsledku to znamená, že si môžu pomôcť aj fanúšikovia medzi sebou, čo bol aj náš prípad, keď sme sa opýtali na najnovší operačný systém v našom Android zariadení.

  

Telekom SK

Aj tretí slovenský operátor má svoju vlastnú stránku na Facebooku. Stránka ponúka vždy najnovšie informácie o ponukách operátora a stretnete sa tu aj so súťažami pre zákazníkov. Telekom SK pristupuje ku komunikácii zodpovedne a snaží sa odpovedať na každú otázku. Kontaktovať ich môžete pomocou komentárov na príspevky alebo privátnou správou. Na našu privátnu správu sme dostali odpoveď za skoro 30 hodín.

  

Výrobcovia Android zariadení a softvéru

HTC Cz/Sk

HTC sa rozhodlo spojiť fanúšikov z Česka a Slovenska do jednej facebook-ovej stránky, ktorá prináša najnovšie informácie takisto každodenne. Komunikácia s administrátormi prebieha iba pomocou príspevkov na nástenke stránky, ktoré však ostávajú nepovšimnuté a odpoveď dostanete od samotných fanúšikov. Na našu otázku nám administrátori odpovedali po 26 hodinách.

  

Samsung Česko a Slovensko

Najväčší výrobca mobilných zariadení sa rozhodol takisto spojiť českých a slovenských fanúšikov do jednej stránky. Hoci je stránka pekne spracovaná a ponúka občasnú aktualizáciu, administrátorov stránky je takmer nemožné kontaktovať. Môžete tak spraviť len komentovaním niektorého príspevku, ktorý pridal samotný Samsung na svoju nástenku. Na náš komentár sme dostali odpoveď po 4 dňoch!

  

ASUS Czech & Slovakia

Aj Asus má medzinárodnú stránku pre slovenských a českých fanúšikov. Tá ponúka najnovšie informácie o všetkých Asus produktoch, zameriavajú sa hlavne na divíziu notebookov. Ak by ste sa chceli administrátorov niečo opýtať, môžete tak spraviť pomocou príspevku na nástenke alebo vo forme privátnej správy. My sme využili príspevok na nástenke a odpoveď sme obdržali po 20 hodinách.

  

Prestigio (Slovensko)

Aj tento výrobca tabletov a elektronických čítačiek kníh má vlastnú facebook-ovú stránku. Zatiaľ je fanúšikov tejto stránky len necelých 400 ľudí, preto stránka neponúka dennú aktualizáciu ani vlastné hry pre fanúšikov. Ako komunikáciu so zákazníkmi využívajú privátne správy a na našu otázku sme dostali odpoveď na druhý deň.

  

LG CZ/SK

Aj LG má svoju stránku pre fanúšikov na Facebooku. Takisto pre Česko a Slovensko spoločne. Ku komunikácii pristupuje takisto poctivo, to isté platí aj pre pridávanie aktuálnych informácií. Na našu otázku sme dostali odpoveď po 6 hodinách.

  

Sony Mobile SK

Aj Sony má svoju Facebook stránku. Okrem aktuálnych informácií tu nájdete aj pomoc a odpovede na vaše otázky, o ktoré sa stará Sony tím.

Lenovo Slovakia

Ak vlastníte tablet Lenovo, na tejto stránke nájdete aktuálne informácie a pomoc s vašimi problémami. Lenovo komunikuje so svojimi zákazníkmi pomocou príspevkov na nástenke aj pomocou privátnych správ, takže odpoveď na vašu otázku dostanete vždy čo najskôr.

  

Medzinárodné stránky výrobcov

Na Facebooku nájdete aj stránky pre fanúšikov z celého sveta. Takéto stránky si založili spoločnosti Google, ESET, Acer, Sygic a Motorola. S týmito stránkami a ich administrátormi tak môžete komunikovať len v prípade, ak viete anglický jazyk. Odkazy na tieto facebook-ové stránky nájdete nižšie v zozname, spolu s odkazmi na všetky predchádzajúce stránky.

Dell, Huawei a ďalší…

Títo výrobcovia sa rozhodli si nevytvoriť vlastnú facebook-ovú stránku, prípadne sa nám ich nepodarilo nájsť.

Zoznam stránok výrobcov a operátorov na Facebooku podľa abecedy:

Zoznam stránok výrobcov a operátorov na Facebooku podľa počtu fanúšikov:

 1. ESET (388.775 fanúšikov)
 2. O2 SK (73.805 fanúšikov)
 3. ASUS CZ/SK (63.055 fanúšikov)
 4. Sony Mobile SK (61.081 fanúšikov)
 5. HTC Fans CZ/SK (56.753 fanúšikov)
 6. Orange Slovensko (53.360 fanúšikov)
 7. Telekom SK (39.255 fanúšikov)
 8. Sygic (16.227 fanúšikov)
 9. Lenovo Slovakia (6.332 fanúšikov)
 10. LG CZ/SK (2.138 fanúšikov)
 11. Samsung CZ/SK (1.776 fanúšikov)
 12. Prestigio (Slovakia) (387 fanúšikov)

Facebook a MojAndroid komunita

Facebook ako nástroj komunikácie s našimi čitateľmi využívame aj my. Stránka MôjAndroid.sk má na Facebooku už skoro 4400 fanúšikov, čomu sa veľmi tešíme a ďakujeme za vašu priazeň! Denne sa snažíme prinášať najnovšie informácie zo sveta Androidu a nezabúdame ani na komunikáciu s vami – čitateľmi. Na Facebooku sa snažíme odpovedať na všetky Vaše otázky hneď, ako je to možné a spoločne sa snažíme vyriešiť všetky vaše pripomienky, návrhy aj problémy. V komentároch samozrejme privítame akúkoľvek kritiku či pochvalu, chceme predsa, aby bola naša komunikácia s Vami na čo najvyššej úrovni a aby ste na našej stránke našli vždy to, čo hľadáte!

Medzi ďalšie zaujímavé profily by sme radi spomenuli napríklad Slovenský GTUG, či skupinu žilinských vývojárov ZAndroid.

Facebook a Vy

Sme si viac než istí, že Facebook využíva na komunikáciu aj väčšina z Vás. Využívate Facebook na komunikáciu s priateľmi alebo aj pri komunikácii s firmami, ktorých produkty vlastníte? Ste so službami tejto sociálnej siete spokojní? Prihlasujete sa na Facebook častejšie cez váš mobilný telefón alebo tablet? Využívate na prístup k Facebooku aplikáciu 3. strany? Vyjadrite váš názor a odpovede na naše otázky v komentári pod článkom a zahlasujte v našich anketách nižšie!

Používate Facebook vo svojom Androide?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

13.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+