MojAndroid

Tento týždeň sme sa okrem iného venovali aj internetovým prehliadačom. V stredu sme vám priniesli článok o tom, ktorý internetový prehliadač najlepšie zvláda prehliadanie HTML5 kódu a včera nás dokonca prekvapili vývojári spoločnosti Mozilla, ktorý na svoj Twitter zdieľali správu, že nás budúci týždeň čaká niečo veľké. To všetko nás len utvrdzuje v tom, že internetové prehliadače pre operačný systém Android sú neustále vo vývoji a vždy medzi nimi nájdeme (skryté) konkurenčné boje.

Prehliadačom internetu sa pravidelne venujeme aj na našej stránke. Keby ste hľadali v histórii našej stránky, mohli by ste natrafiť na niekoľko zaujímavých článkov práve o tejto súčasti nami obľúbeného operačného systému. Na Silvestra v roku 2010 sme pre vás spravili veľký test internetových prehliadačov, v ktorom sme vyzdvihli všetky plusy aj mínusy jednotlivých prehliadačov pre Android. V tej dobe sme najlepšie hodnotili Skyfire a Mozilla Fennec. Neskôr sme vás medzi prvými informovali aj o tom, že Opera aktualizovala svoje prehliadače a nezabudli sme vás informovať ani o zaujímavom projekte tejto spoločnosti – Opere Mini Next. Neskôr, vo februári tohto roku, sme vám priniesli aj porovnanie prehliadačov dvoch, zrejme najväčších, konkurentov na mobilnom trhu – Androidu a iOS-u, čiže porovnanie prehliadačov Chrome a Safari. Ani jednému však nemožno pridať viac bodov ako druhému, preto skončili v testovaní na rovnakej úrovni. Ak v prehliadačoch internetu ešte nie ste zabehaní, možno vám pomôže článok pre Android začiatočníkov, ktorý je kompletne venovaný prehliadaniu internetu. Ide o tzv. článok od A po Z.

Dnes môžete nájsť na Google Play Store nespočetné množstvo prehliadačov. Každý z nich ponúka niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré ho vyzdvihujú nad ostatné, ani jeden prehliadač však nie je dokonalý. Ako príklad môžme uviesť napríklad prehliadač Google Chrome, ktorý v poslednom čase žne veľkú slávu, no chýba mu základná funkcia či vlastnosť – podpora flashu. Pre mnohých sa tak tento prehliadač stáva nepoužiteľným a zrejme takým aj ostane.

Úlohou dnešnej Témy týždňa nie je porovnávanie jednotlivých prehliadačov a ich funkcií. Dnes vám nebudeme ani nahovárať, ktorý prehliadač by ste si mali nainštalovať alebo vyskúšať. Tento týždeň sa vás, čitateľov našej stránky, pýtame na to, ktorý z internetových prehliadačov používate vy a aké skúsenosti so svojim prehliadačom máte konkrétne vy. Radi od vás budeme počuť, ktorý prehliadač, a prečo, využívate a poteší nás každý váš názor na hociktorý z prehliadačov pre Android. Pre sprehľadnenie všetkých prehliadačov na Google Play Store sme sa rozhodli spraviť tabuľku (s počtom inštalácií, priemerným hodnotením a podporovanou verziou Androidu) najznámejších prehliadačov internetu pre operačný systém Android a na konci článku nájdete aj anketu, v ktorej môžete zahlasovať za ten prehliadač, ktorý máte najradšej, respektíve ktorý používate najčastejšie. V komentároch vám dávame priestor na vyjadrenie vlastného názoru, budeme radi, ak sa objaví objektívna kritika aj chvála, poteší nás každý váš názor!


Názov Počet inštalácií Podporovaná verzia Androidu Priemerné hodnotenie
Google Chrome Beta viac ako milión 4.0 a vyšší 4,1 z 5
Opera Mobile viac ako 10 miliónov 1.6 a vyšší 4,4 z 5
Opera Mini viac ako 10 miliónov 1.5 a vyšší 4,4 z 5
Opera Mini Next viac ako milión 1.5 a vyšší 4,4 z 5
Dolphin Browser HD viac ako 10 miliónov 2.0.1 a vyšší 4,7 z 5
Dolphin Browser Mini viac ako milión 1.6 a vyšší 4,5 z 5
Firefox viac ako 10 miliónov 2.0 a vyšší 3,6 z 5
Firefox Beta viac ako milión 2.2 a vyšší 3,9 z 5
Maxthon viac ako milión 1.6 a vyšší 4,7 z 5
Maxthon for Tablet HD viac ako 100.000 2.2 a vyšší 3,9 z 5
Skyfire 4.0 viac ako 5 miliónov 2.0 a vyšší 4,3 z 5
Boat Browser viac ako 500.000 2.1 a vyšší 4,5 z 5
Boat Browser Mini viac ako 500.000 2.1 a vyšší 4,4 z 5
UC Browser viac ako 500.000 2.1 a vyšší 4,4 z 5
Ninesky Browser viac ako 500.000 2.1 a vyšší 4,4 z 5

Ktorý internetový prehliadač uprednostňujete?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: theandroidsoul (foto)

24.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+