MojAndroid

Momentálne je už všetko v poriadku a problémy už zákazníci neregistrujú. Operátor sa pre nás vyjadril nasledovne:

“Po 11:30 sa začali zákazníci automaticky zapájať naspäť do dátových sietí a všetky nefungujúce služby boli postupne obnovené. Aktuálne by mal byť výpadok ukončený. Ďakujeme za trpezlivosť a ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie.”

Aktualizované 15.5.2023 o 9:27

Vyzerá to tak, že telefonovanie už je možné, no s dátami sú stále problémy. Zaznamenali ste problémy so sieťou Telekomu aj vy? Ak áno, dajte nám o tom vedieť v komentároch pod týmto článkom.

Telekom sa k situácii vyjadril na sociálnej sieti takto:

“TERAZ NEREŠTARTUJTE TELEFÓNY
Milí zákazníci, aktuálne nám nefunguje zariadenie, ktoré prihlasuje vaše telefóny do siete, aby ste mohli dátovať. Ak ste si v noci vypli mobilné dáta alebo celý telefón a ráno ich opäť zapli, nemusíte sa správne pripájať do našich sietí. Na oprave zariadenia od skorého rána usilovne pracujeme, no prosíme vás, aby ste sa ani ostatní neprepínali do letového režimu, nereštartovali svoje telefóny alebo nemenili SIM kartu v telefóne, lebo sa nebudete môcť hneď prihlásiť späť.
Ďakujeme za pochopenie a vašu trpezlivosť.”

Pôvodný článok

Operátor Telekom v týchto chvíľach zažíva výpadok svojich služieb. Zaregistrovali sme to aj my na našich zariadeniach a sťažovalo sa nám už aj niekoľko čitateľov. Výpadok potvrdzuje aj web downdetector.sk, kde ľudia nahlasujú problémy so sieťou a rôznymi službami.

telekom vypadok
Zdroj: Downdetector

Výpadok sa pravdepodobne týka celého Slovenska, najviac hlásení pochádza z väčších miest – Bratislavy, Trnavy, Nitry, Banskej Bystrice a Košíc. Výpadky však registrujú aj ľudia v iných mestách. Prvé problémy začali približne o 6:00 ráno a problém sa od tej doby zväčšuje.

Telekom vypadok
Zdroj: Downdetector

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+