MojAndroid

Telekom dnes na neobyčajnej tlačovej konferencii oznámil, že rozširuje ponuku pre podnikateľov o mobilné platobné terminály. Vďaka nim bude možné vykonávať bezhotovostné platby kdekoľvek v teréne, a to pomocou 3 možností platby: cez magnetický prúžok, čip, alebo bezkontaktne. Telekom tak po uvedení inteligentných registračných pokladníc a služby Market Locator zaraďuje do portfólia ďalšie novinky pre podnikateľov.

Bezhotovostné platby kedykoľvek a kdekoľvek

Jednoduché a nákladovo efektívne prijímanie bezhotovostných platieb má na svedomí malé mobilné zariadenie mPOS. Túto službu môžu v pohode využívať malí podnikatelia. Ak teda patríte napríklad do kategórie malých živnostníkov, lekárov, veterinárov, reštauračných služieb, taxi služieb, kaderníckych služieb a ďalších profesií, pre ktoré je prevádzka klasického terminálu príliš nákladná alebo vyžadujú zvýšenú mobilitu – mPOS je určené práve vám. Platba cez mPOS prebieha tak, že si toto zariadenie spárujete s mobilným telefónom predajcu pomocou Bluetooth. Potom už funguje ako veľký platobný terminál a ponúka tri možnosti platby: platobné karty s magnetickým prúžkom, karty s čipom a dostupné sú aj bezkontaktné platby.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Cez mPOS je možné platiť najvyužívanejšími typmi platobných kariet: MasterCard, Maestro, VISA a VISA Electron. Na obsluhu terminálu je potrebná appka v smartfóne a platby sa cez ňu dajú nielen uskutočniť, ale prípadne aj okamžite vrátiť. Súčasťou aplikácie je navyše aj história uskutočnených transakcií. Históriu platieb si obchodník môže kontrolovať aj pomocou webového rozhrania.

SAMSUNG CSC

Prečo mPOS a koľko to stojí? 

Služba mPOS poskytuje výhody, akými sú mobilita či nízke náklady spojené so službou mPOS. Služba mPOS je cenovo výhodná aj pre malých obchodníkov – pri mesačných transakciách na úrovni do 500 eur môže obchodník ušetriť zhruba 40% nákladov oproti prevádzke klasického platobného terminálu. Rovnako si obchodník pre využívanie služby nemusí ani zakladať nové bankové konto – platby prijíma jednoducho na svoj existujúci účet.

SAMSUNG CSC
Platbu pomocou mPOS môže využiť naozaj každý…:)

Zariadenie mPOS obsahuje zabudovanú batériu, ktorá zabezpečí bezproblémové použitie v teréne počas celého dňa. Napájanie prebieha cez microUSB konektor a výdrž môžete predĺžiť nielen štandardným nabíjaním, ale napríklad aj powerbankou v prípade potreby intenzívnejšieho používania v teréne.

A ako je to s cenou? Služba mPOS je dostupná za 11,99 € bez DPH mesačne. Zariadenie zákazník získa za jednorazový poplatok 1€ bez DPH pri 24-mesačnej viazanosti. Poplatky za transakcie sú účtované v závislosti od mesačného obratu.

Ako je to s dátovým pripojením?

Služba pre realizáciu platieb využíva dátové pripojenie spárovaného mobilného telefónu alebo tabletu. Predajca si tak nemusí aktivovať ďalšie dátové služby, ale môže využiť WiFi pripojenie alebo dáta zo svojho existujúceho programu služieb. Vysoká spotreba dát nehrozí – na autorizáciu platieb sú potrebné len nízke objemy dát, ktoré sa pohybujú na úrovni niekoľkých kB na jednu transakciu. Každý zákazník ku službe automaticky získa dátovú SIM kartu, ku ktorej si v prípade potreby môže aktivovať aj osobitný dátový balíček.

Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+