MojAndroid

Telekom cieli na mladých zákazníkov, ktorých potreby na komunikáciu sa môžu dynamicky meniť. Z mesiaca na mesiac, ale pokojne aj z hodiny na hodinu zrazu potrebujú viac dát, vyššiu rýchlosť alebo viac minút na hovory. Nový digitálny program Swipe dáva generácii Z možnosť kombinácie podľa vlastných program a ešte niečo navyše.

Mohlo by vás zaujímať:

Swipe
Swipe | Zdroj: Lenka Ivančíková

Swipe pre mladých od 15 do 28 rokov

Novinka v ponuke Telekomu štartuje 2. mája 2024 a je plne digitálna, teda aktivácia prebieha cez mobilnú aplikáciu, vrátane biometrického overenia a nastavenia platby cez platobnú kartu. Nie je nutná návšteva predajne. Okrem štandardnej SIM si zákazník môže zvoliť aj elektronickú formu, tzv. eSIM. Fyzickú SIM si môže nechať doručiť poštou, kuriérom či Packetou, ako mu vyhovuje najviac. Pri voľbe eSIM je štart služby oveľa rýchlejší.

Swipe
Swipe | Zdroj: Lenka Ivančíková

Swipe je program, v ktorom si zákazník všetko vyskladá sám. Na výber má vždy z troch komponentov, teda minút / SMS. objemu dát a rýchlosti pripojenia. Na dátovú komunikáciu má k dispozícii aj 5G sieť.

Aké kombinácie Swipe ponúka?

  • Voľné minúty + správy – možno si zvoliť 0, 100 + 100, 200 + 200, neobmedzené
  • Objem dát – možno si vybrať 0, 15, 20, 50, 100 GB alebo neobmedzené
  • Rýchlosť – možno si určiť 1, 3, 10 Mbps alebo neobmedzenú rýchlosť
Swipe
Swipe | Zdroj: Lenka Ivančíková

Medzi doplnkové balíčky patrí:

  • Nekonečné dáta s neobmedzenou rýchlosťou na 24 hodín za 2 eurá
  • Nekonečné volania a správy do všetkých sietí na 24 hodín za 2 eurá

Spolu sa dá vytvoriť až 100 rôznych kombinácií a zvolená kombinácia platí 30 dní od aktivácie. V prípade potreby sa dajú dokúpiť balíky s ďalšími minútami, objemom dát i vyššia rýchlosť, a to aj v priebehu platnosti vyskladaného balíka. Prípadne sa dá navoliť aj úplne nový kompletný balík, ktorý môže začať platiť po skončení pôvodnej skladby možností alebo aj hneď.

Swipe
Swipe | Zdroj: Lenka Ivančíková

Neobmedzený program za 22 eur na 30 dní

Každá kombinácia má inú cenu. Najlacnejšia stojí 7,7 eur mesačne (žiadne volania, 15 GB dát a rýchlosť 1 Mbps), najdrahšia s neobmedzeným počtom minút / SMS, nekonečnými dátami a bez obmedzenia rýchlosti stojí atraktívnych 22 eur. K Nekonečnému Swipu navyše zákazník získa zadarmo predplatné Refresher+.

Swipe je bez viazanosti, prináša flexibilitu a možnosť meniť vyskladané kombinácie každý mesiac alebo aj skôr. Navyše, volania v sieti Telekomu sú neobmedzené, teda z balíka minút sa čerpá iba hovor do konkurenčnej siete.

Swipe
Swipe | Zdroj: Lenka Ivančíková

Pre študentov na univerzitách ponúka Telekom tri hodiny denne nekonečné dáta s neobmedzenou rýchlosťou. Ponuka sa musí aktivovať v apke. Za volania, dáta či správy v sieti Telekom nezaplatí používateľ viac než 30 € počas jedného 30-dňového obdobia. Príklad: Ak si niekto nakombinuje služby za 18 eur a neskôr bude stále dokupovať denné dáta za 2 eurá, tak ho operátor na sume 30 eur stopne.

Swipe
Swipe | Zdroj: Lenka Ivančíková

Špeciálne ponuky pre mladých

Aj program Swipe bude obsahovať špeciálne ponuky pre mladých podobné Magenta Moments. Na štart sa zapojili do ponúk značky ako Wolt (zľava na donášku), Regal Burger (menu za cenu burgra), Slovnaft (zľava na hot dog), Pelikán (zľava na letenky), Samsung či Maťove akcie.

Swipe
Swipe | Zdroj: Lenka Ivančíková

Súčasťou programu Swipe budú aj zážitky rozdelené do niekoľkých kategórií. Zákazníci sa môžu zapojiť do ľubovoľnej úrovne priamo v aplikácii:

  • bronzová: každý mesiac sa žrebujú lístky pre 1+1 zákazníka na TOP slovenské i české festivaly ako Lovestream, Hiphop žije alebo Beats for Love alebo rozličné koncerty a párty
  • strieborná: šanca pre zákazníka a 9 kamošov ísť na koncert Gleba do VIP zóny, stretnutie s ním v backstage i odvoz pre víťaza a kamošov
  • zlatá: párty podľa teba – 1+9 vstupov pre zorganizovanú párty podľa tipov víťaza a dostupných možností
Swipe
Swipe | Zdroj: Lenka Ivančíková

Ambasádorom Swipe je raper Gleb. Ten pripravuje pre štart novinky videoklip, do ktorého budú môcť prispieť svojim tipmi i nápadmi zákazníci i fanúšikovia z celého Slovenska. Aktivačná fáza pre prípravu videoklipu štartuje 2. mája 2024. V rovnaký deň ako štartuje predaj digitálneho programu Swipe.

Ako je na tom konkurencia?

Digitálny operátor Radosť ponúka (nielen pre mladých) napríklad Veľkú Radosť za 20 eur na 30 dní s neobmedzeným počtom minút i dát. Nedajú sa však kombinovať viaceré možnosti tak, ako pri Swipe. Na mladých zákazníkov cieli aj operátor 4ka, ktorý má v ponuke viacero cenovo výhodných programov. Neobmedzený program uňho stojí 23 eur / 30 dní. Má aj Slobodu pre mladých za 14 eur, s objemom 20 GB dát a 50-timi minútami alebo SMS. Orange má v ponuke Yoxo paušál pre mladých s nekonečnými objemom volaní, SMS a 30 GB dát za 18 eur mesačne.

Náš tip
Ako fotí nová Motorola edge 50 Pro? Vyskúšali sme si ju v zamračenom Srbsku a príjemne nás prekvapila

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+