MojAndroid

Nová aktualizácia komunikačnej aplikácie Telegram prináša viacero vylepšení. Podľa portálu AndroidPolice tými najvýraznejšími sú preklad konverzácie jedným tlačidlom a nové možnosti pre profilové obrázky. Samozrejme toto nie sú jediné novinky, ktoré nájdeme v aplikácii.

Tvorba profilových obrázkov

Akúkoľvek nálepku alebo animované emotikony môžete teraz rýchlo zmeniť na profilový obrázok pre svoje účty, skupiny alebo kanály. Dokonca je možné takto upraviť profilové obrázky, aj keď nemáte predplatné Telegram Premium.  Samozrejme môžete tiež nastaviť alebo navrhnúť profilové obrázky pre svoje kontakty. Stačí upraviť informácie o kontakte v zozname kontaktov.

Preklad konverzácií

Používatelia s predplatným Telegram Premium môžu teraz v reálnom čase prekladať celé konverzácie, skupiny a kanály kliknutím na plávajúci panel prekladu v hornej časti obrazovky. Ponuka možností vám umožňuje skryť panel a rovnako aj nastaviť, ktoré jazyky sa majú prekladať. Používatelia môžu prekladať aj jednotlivé správy tak, že ich najprv vyberú a potom kliknú na možnosť „Preložiť“.

Využitie siete

Pomocou podrobných koláčových grafov pre Wi-Fi a mobilné pripojenie môžete vidieť, koľko dát využil Telegram. Môžete tiež upraviť nastavenia automatického sťahovania tak, aby vyhovovali vášmu dátovému plánu. Využitie úložiska dostalo podobné vylepšenie už v minulej aktualizácii.

Automatické ukladanie prichádzajúcich multimédií

Ak vám niekto doteraz poslal multimediálny súbor, tak ste ho najprv museli potvrdiť, aby sa uložil v Galérii vášho smartfónu. Taktiež ste si mohli nastaviť automatické ukladanie multimédií. Po novom môžete vybrať, kedy sa médiá automaticky ukladajú do vašej galérie na základe ich veľkosti, typu a chatu, z ktorého boli prijaté.

Táto ponuka teraz podporuje aj výnimky, takže si môžete uložiť len presne to, čo chcete. Samozrejme s aplikáciou Telegram nie je potrebné ukladať všetky prijaté súbory na vašom zariadení. Multimédiá a dokumenty je možné kedykoľvek odstrániť z úložiska telefónu a znova stiahnuť z cloudového úložiska služby Telegram.

Povolenia pre médiá v skupinách

Správcovia skupín si budú vyberať, či môžu členovia skupiny posielať až 9 rôznych typov médií – ako sú fotografie, hlasové správy alebo video správy. Môžu dokonca zakázať textové správy, a tiež vytvárať skupiny, v ktorých budú môcť používatelia posielať iba médiá. Konečne je umožnená komunikácia len s hlasovými poznámkami alebo len formou kvízu bez neustálej kontroly správcu skupiny.

Ostatné vylepšenia

Medzi ďalšími vylepšeniami sú nové emotikony, ich rozdelenie do kategórií, možnosť cenovo výhodnejšieho ročného predplatného Telegram Premium za 39,99 dolárov alebo nové možnosti pre chatovacích botov.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
MagSafe kryty prichádzajú už aj na Android zariadenia
6.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+