MojAndroid

NVIDIA Tegra 3 je jedným z najrýchlejších mobilných procesorov na trhu. Na trhu sa objavil minulý rok a hneď spôsobil revolúciu a dodal množstvo podnetov pre konkurenciu. Dnes sa mu vyrovnajú také procesory ako  Qualcomm Snapdragon S4 alebo Exynos 4412 od Samsungu.

Spoločnosť NVIDIA však nezaspala na vavrínoch  a už dnes vieme povedať, že pripravuje procesor s označením nadchádzajúce Tegra 4 Wayne, ktorý by sa však mal objaviť až koncom roku 2012 alebo začiatkom roku 2013.

Minulý týždeň Michael Rayfield, GM mobilného obchodného oddelenia spoločnosti NVIDIA predstavil ďalšie podrobnosti a plány spoločnosti do budúcnosti. Potvrdil príchod Tegra 3+ procesora v polovici roku 2012.

Okrem iného spomenul podporu LTE sietí pomocou Tegra 3+ procesora. Taktiež informoval, že dodávatelia LTE modemov, GCT Semiconductor, Renesas Mobile a ST-Ericsson, pracujú na plnej podpore Tegra 3+ procesorov.

Podľa informácií z portálu VR-Zone  už dnes vieme špecifikácie prichádzajúceho Tegra 3+ procesora s označením AP37. Mal by mať 1,7 GHz frekvenciu (4 jadrá), 25 percent výkonnejšiu grafiku a podporu Full HD 1080p rozlíšenia displejov.

Presný termín, kedy sa Tegra 3+ objaví, nie je známy, no predpokladáme, že prvé informácie sa začnú objavovať už do mesiaca (GPU NVIDIA Technology Conference 17.5.2012) a my vás, samozrejme, budeme včas informovať.

Zdroj, foto: Androidandme, VR-Zone

26.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+