MojAndroid

Softvér TeamViewer poznáme z najmä z desktopových počítačov, kde sa využíva na vzdialenú správu zariadení cez internet. Ovládanie počítačov bolo možné aj z Android zariadení, no v júli sme sa dočkali aplikácie TeamViewer QuickSetup, ktorá umožňovala naopak ovládanie Androidov z počítača. Podpora však bola obmedzená len na hŕstku smartfónov a tabletov značky Samsung a neskôr sa rozšírila pre ASUS, Lenovo a Caterpillar. Najnovšia aktualizácia však rozširuje využitie aplikácie pre ďalšie značky HTC, LG, Huawei, Intel, Casio a i.Onik.

Na pripojenie k vzdialenému zariadeniu potrebujete samozrejme súhlas jeho majiteľa a poznať musíte aj jeho ID. Nutnosťou je inštalácia desktopovej verzie softvéru TeamViewer, ktorá je podobne ako TeamViewer QuickSupport dostupná zadarmo. Po pripojení k smartfónu a tabletu môžete pomôcť menej technicky zdatným priateľom alebo rodine vyriešiť ich problémy. Môžete vytvárať aj screenshoty (len so súhlasom druhej strany), odinštalovať aplikácie, sledovať systémové procesy, nastaviť pripojenie WiFi či sledovať systémový denník.

Aplikáciu si môžete bezplatne stiahnuť z obchodu Google Play napríklad prostredníctvom nášho widgetu nižšie.

Verzia: 13.1.8602
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 13.1.8602
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice

27.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+