MojAndroid

Je tu začiatok roka 2022 a s ním aj každoročný technologický veľtrh CES v Las Vegas. Jedným z účastníkov je aj spoločnosť TCL, ktorá tu predstavila množstvo noviniek. Okrem smartfónov a tabletov sme sa dočkali aj novej generácie inteligentných okuliarov TCL NXTWEAR AIR. Výrobca nás o tom informoval prostredníctvom tlačovej správy.

TCL NXTWEAR AIR
TCL NXTWEAR AIR | Zdroj: TCL

Nový model štýlových okuliarov v sebe kombinuje špičkové displeje, prémiový dizajn a v porovnaní so starším modelom TCL NXTWEAR G až o 30 % nižšiu hmotnosť. Práve nižšia hmotnosť by mala zabezpečiť komfortnejšie používanie a ešte lepší zážitok pri využívaní týchto slúchadiel ako multimediálne či pracovné zariadenie

“Pri vývoji NXTWEAR AIR sme sa zamerali hlavne na dve vlastnosti, ktoré sú pre používateľov najdôležitejšie. Spratnosť a komfort používania. S novou generáciou si môžu používatelia užiť rovnakú kvalitu, avšak v kompaktnejšej podobe a so štýlovejším dizajnom.”

Stefan Streit, šéf marketingu spoločnosti TCL

Okuliare nájdu množstvo využití či už pri práci alebo zábave. Skvelú sú na použitie v kancelárii, pokiaľ chce používateľ pracovať s maximálnym dôrazom na súkromie, no výborne sa hodia na konzumáciu multimediálneho obsahu počas cestovania napríklad v lietadle, vlaku či autobuse.

TCL NXTWEAR AIR: Ľahšie a kompaktnejšie, no rovnako kvalitné

Obsahujú dva Micro OLED displeje, ktoré poskytnú kvalitný obraz so skvelými farbami. Sledovanie multimédií s týmito okuliarmi je ekvivalentom sledovania 140″ obrazovky zo vzdialenosti 4 metrov.

K smartfónu, notebooku alebo inému zariadeniu s podporou prenášania zvuku, sa pripoja prostredníctvom USB-C konektora. Vlastnú batériu nemajú, to znamená, že je potrebné neustále pripojenie k zdroju.

TCL NXTWEAR AIR
Kábel vychádza z pravej časti rámu | Zdroj: TCL

Ak si plánujete podobné zariadenie kúpiť a používať ho so smartfónom, poriadne si skontrolujte kompatibilitu. Nie všetky smartfóny totiž podporujú prenos videa cez USB-C, táto funkcia ja väčšinou výsadou tých najvybavenejších modelov. Pripojenie k notebooku bude bezproblémové.

Rozmery 171,4 x 162 x 50 mm (rozložené)
52 x 154 x 50 mm (zložené
Hmotnosť 75 gramov
Displej 2x Micro OLED, FullHD, 16:9, 60 Hz, ekvivalent sledovania 140 ” obrazu zo vzdialenosti 4 metrov
Zvuk 2 reproduktory, kompatibilita so slúchadlami
Senzory akecelerometer, gyroskop, proximity senzor
Konektivita USB-C

Cena a ani dostupnosť okuliarov TCL NXTWEAR AIR zatiaľ neboli oznámené.

Náš tip
Facebook a Ray-Ban predstavili smart okuliare, ktoré nie sú až tak smart
4.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+