MojAndroid

Čínska spoločnosť TCL je známa tým, že vyrába zariadenia pre iné značky alebo mobilných operátorov. Taktiež ide o druhého najväčšieho výrobcu televízorov na svete. Tentokrát podľa portálu GSMarena uviedla na trh trojicu smartfónov pod vlastnou značkou – TCL 10 5G, TCL 10 Pro a TCL 10L. Všetky tri ponúknu fotoaparát so štyrmi snímačmi za cenu pod 500 eur.

TCLL 10 5G telo

TCL 10 5G

Svoj najvyšší model TCL 10 5G s podporou 5G sietí predstavila spoločnosť priamo na prebiehajúcom veľtrhu CES 2020 v Las Vegas. 5G modem je v smartfóne súčasťou čipsetu Qualcomm Snapdragon 765G, ktorý je určený pre herné smartfóny strednej triedy. Veľkosť displeja novinky výrobca nešpecifikoval, ale je plochý, s dierou pre selfie kameru v ľavom hornom rohu a vyrobený v divízii spoločnosti pre displeje TCL CSOT. Hlavný fotoaparát novinky má 64 megapixelov. Zvyšné snímače výrobca bohužiaľ nešpecifikoval. Zaujímavosťou je, že snímače sú uložené v horizontálnej polohe a po stranách majú až 2 duálne LED blesky. Pod fotoaparátom je snímač odtlačkov prstov.

TCL 10 Pro farby

TCL 10 Pro

Druhý smartfón TCL 10 Pro má mať podobné parametre ako TCL 10 5G. Chýba mu ale podpora 5G a zmeny sa týkajú displeja aj fotoaparátu. Displej je typu AMOLED. Vďaka tomu má zahnuté okraje podobne ako vlajkové modely Samsungu a snímač odtlačkov. Okrem toho má klasický výrez pre selfie kameru miesto diery ako tomu je pri modeli TCL 10 5G. Na zadnej strane má 64-megapixelový fotoaparát dva klasické LED blesky miesto duálnych.

TCL 10L farby

TCL 10L

Posledný, najnižší model, ponúkne opäť displej s dierou pre selfie kameru v ľavom hornom rohu. Fotoaparát na zadnej lesklej sklenenej strane má síce opäť 4 snímače, ale hlavný snímač má nižšie 48-megapixelové rozlíšenie. Pod fotoaparátom nájde zákazník snímač odtlačkov. Bližšie špecifikácie tak ako predošlým dvom modelom výrobca neprezradil. Plné predstavenie sa má udiať budúci mesiac na kongrese MWC 2020 v Barcelone.

Náš tip
Alcatel 3L (2020), 1S (2020) a 1B: Tri lacné novinky pre rok 2020
8.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+